Vandal Hearts II

Vandal Hearts II

7,4
39 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Śr. czas:
45 godzin
Premiery
Świat:
08.07.1999
Europa:
30.06.2000
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Śr. czas:
45 godzin
Premiery
Świat:
08.07.1999
Europa:
30.06.2000

Vandal Hearts II - opis gry

Vandal Hearts II jest strategią turową wyprodukowaną i wydaną przez Konami na PlayStation w 1999 roku. Pierwsza część serii ukazała się trzy lata wcześniej, jednak sequel nie kontynuuje jej wątków.

Vandal Hearts II przenosi gracza z kontynentu Sostegaria do państwa zwanego Natra. Toczy się w nim wojna domowa pomiędzy dwiema frakcjami wspieranymi przez zagranicznych mocodawców. Główny bohater gry to Joshua, przywódca wyjętych spod prawa wyrzutków, którego zmagania obserwujemy od wczesnych lat młodości. Tworzy on trzecią stronę konfliktu, by zakończyć bratobójczy konflikt i zaprowadzić w kraju upragniony pokój.

Druga odsłona cyklu Konami w kwestii rozgrywki przypomina inne tytuły gatunku. Zaczynając od podstaw - podróżujemy używając mapy, na której lokacje zaznaczone są punktami. Istnieją dwa rodzaje lokacji - miasta i pola bitwy. W tych pierwszych możemy uzupełnić zapasy, odwiedzić tawernę lub rzadziej zrobić coś innego, jeśli założy to sobie fabuła.

Bitwy rozgrywają się w systemie Dual Turn, czyli gracz i konsola przejmują kontrolę nad swymi jednostkami w tym samym czasie.

W Vandal Hearts II jednostki nie posiadają sztywno przypisanych do siebie profesji. Nasz podopieczny w jednej chwili może być rycerzem, a w drugiej Healerem. Wachlarz umiejętności zmienia się w zależności od tego, jaki przedmiot wyekwipujemy. Tych wyuczamy się dzięki broniom, do podbijania statystyk służą zaś zbroje. Wszystkiego jest łącznie ponad 100 rodzajów, więc system daje spore możliwości do popisu. 

Drugą odsłonę Vandal Hearts uznaje się za grę lepszą od pierwowzoru, choć posiada ona swoje wady. Dobra była fabuła, pozwalając w kilku miejscach podjąć decyzje rzutujące na zakończenie, ale nie wszystkie wątki scenarzyści opisali z należytą pieczołowitością. Nie najlepsza była ścieżka dźwiękowa, a system walki wymagał niekiedy, by porządniej przypakować przed poczynieniem postępów.

Dziesięć lat po premierze Vandal Hearts II w dystrybucji cyfrowej na PS3 i X360 ukazał się prequel pt. Vandal Hearts: Flames of Judgment.

Wideo - Vandal Hearts II

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper