Vandal Hearts

Vandal Hearts

7,7
49 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
25.10.1996
Europa:
01.06.1997
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
25.10.1996
Europa:
01.06.1997

Vandal Hearts - opis gry

Vandal Hearts jest strategią turową wyprodukowaną przez Konami i wydaną przez tę samą firmę w 1996 roku na PlayStation, a rok później na platformie Segi - Saturnie (tylko w Japonii). Gra doczekała się sequela i wydanego po latach na PSN i Xbox Live prequela pt. Vandal Hearts: Flames of Judgment.

W Vandal Hearts przenosimy się na kontynent Sostegaria, gdzie przed tysiącami lat mesjasz o imieniu Toroah zjednoczył tę krainę swymi świętym naukami. Po jego śmierci następcy dzielą się dziedzictwem wielkiego przodka, jednak ich rządy nie zawsze bywają udane. Wywołuje to napięcie wśród ludności, która ostatecznie obala status quo. Niestety, powstała w ten sposób upragniona republika rządzona przez niedawnych rewolucjonistów pogrąża się w chaosie i korupcji. Główny bohater gry, Ash Lambert, oraz jego koledzy starają się zaradzić postępującej degrengoladzie, jednak to na nich spada oskarżenie o niepatriotyczną konspirację i podżeganie nastrojów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Systemowo Vandal Hearts bardzo przypomina tytuły pokroju i Tactics Ogre: Let Us Cling Together. Trójwymiarowe pola walki dzielą się na kwadraty, po których poruszają się nasze jednostki. Zadania, jakie przed nami stawia gra są różne, ale przeważnie chodzi o to, by zabić wszystkich przeciwników. Poza tym może to być jeszcze ochrona, konieczność uratowania kogoś bądź przedostanie się w odpowiednie miejsce mapy. O czym warto pamiętać - śmierć głównego bohatera owocuje końcem gry, a śmierć pozostałych utratą złota, co stanowi bolesną karą zważywszy na ograniczoną ilość bitew. Do naszej dyspozycji oddano siedem profesji, które mają swoje plus i minusy działające na zasadzie papier-nożyce-kamień, np. Swordsman będzie efektywny przeciwko łucznikowi, a łucznik przeciwko latającym Hawknightom. Wzorem innych gier tego typu pomiędzy bataliami stacjonujemy w miastach, gdzie możemy uzupełnić zapasy lub zadecydować o dalszych krokach.   

Vandal Hearts, które było jedną z pierwszych gier (s)RPG w erze 32 bitów, zyskało sobie u niektórych status tytułu kultowego. Produkcja Konami pomimo upływu lat wciąż ma sporo do zaoferowania, jeśli przymknąć oko na oprawę graficzną i pewne dyskusyjne decyzje twórców (np. trajektoria strzał nie zataczających łuków). W 1999 roku do sprzedaży trafił sequel zatytułowany Vandal Hearts II.

Wideo - Vandal Hearts

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper