Hogs of War

Hogs of War

7,9
95 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Infogrames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
08.06.2000
Europa:
08.06.2000
Producent:
Infogrames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
08.06.2000
Europa:
08.06.2000

Hogs of War - opis gry

Hogs of War to strategia turowa wyprodukowana przez Infogrames Studios na PlayStation. Gra mocno inspirowała się serią Worms, ale zamiast robaków przejmowaliśmy tu kontrolę nad walczącymi zajadle prosiakami. Tytuł trafił na PlayStation w 2000 roku, jego cyfrowa wersja ukazała się natomiast po latach na amerykańskim PS Store.

Gameplay Hogs of War znacząco przypomina serię Worms. W produkcji Infogrames przejmujemy kontrolę nad oddziałem prosiaków walczących na trójwymiarowych planszach. Rozgrywka toczy się w systemie turowym - podczas każdej kolejki kontrolujemy jednego podopiecznego. Możemy w tym czasie zaatakować lub zająć lepsze pozycje. Wszystkie świnie potrafią też pływać, ale przeważnie wiąże się to z utratą zdrowia. Tura dobiega końca, gdy minie czas lub zostaną nam zadane obrażenia (np. zlecimy z większej wysokości na ryjek).

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Gracz może każdemu członkowi oddziału przypisać klasę - tych mamy do wyboru cztery. Artylerzysta potrafi się posługiwać bazookami, działami i wyrzutniami rakiet, inżynier specjalizuje się w materiałach wybuchowych, szpieg jest niewidoczny na mapce i ma karabin snajperski, a medyk leczy rany towarzyszy broni. Niezależnie jednak od klasy każdy jest w stanie zgarnąć sprzęt porozrzucany po planszach, a poza tradycyjnym wyposażeniem prosiaki mogą także używać obecnych na niektórych planszach czołgów i dział stacjonarnych.  

 

Hogs of War oferuje kampanię oraz tryb wieloosobowy dla maksymalnie czterech osób. W tym pierwszym wybieramy sobie świnie o określonej narodowości i naszym zadaniem jest podbić pięć regionów kontynentu Saustralasia. Każdy region to pięć misji.

 

Oddział składa się z ośmiu wojaków, którzy rozpoczynają jako żółtodzioby z dostępem do podstawowego wyposażenia i z niezbyt dużą ilością zdrowia. Z czasem mogą się jednak wyrabiać awansując, co osiąga się dzięki zdobywanym medalom. Medal można otrzymać przede wszystkim za zaliczenie misji, dodatkowe odznaczenia zdobywa się natomiast po spełnieniu innych wytycznych (np. po wygraniu bitwy bez ponoszenia strat).  Pierwszy awans otwiera drogę do wspomnianych czterech klas, te z kolei da się rozwijać wbijając na następny poziomy zaawansowania. Formami ostatecznymi prosiaka są wszechmogący Commando i Hero.

 

Hogs of War otrzymywało pozytywne, choć nie powalające noty. Gra nie zdobyła popularności Wormsów. Infogrames planowało stworzenie kontynuacji na DS-a, Wii i PS2, ale kłopoty finansowe firmy uniemożliwiły realizację tego planu.

Wideo - Hogs of War

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper