Valis Collection

Valis Collection

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Edia
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Kolekcje
Premiery
Świat:
09.12.2021
Producent:
Edia
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Kolekcje
Premiery
Świat:
09.12.2021

Valis Collection - opis gry

Valis Collection to kolekcja trzech gier zręcznościowych z serii Valis. Składanka ukazała się na Nintendo Switch, a za jej produkcję odpowiadało studio Edia.

Kolekcja obejmuje trzy pierwsze części serii Valis (we wszystkich przypadkach są to wersje z PC Engine/TurboGrafx-16).

Valis: The Fantasm Soldier

Główną bohaterką gry jest Yuko Asou, na pozór zwykła uczennica z lat 80. XX wieku, która w rzeczywistości prowadzi jednak znacznie barwniejsze życie. Jest ona mianowicie strażniczką broniącą trzech światów: prawdziwego, świata duchów i fantastycznej krainy Vecanti. Królowa tego ostatniego wzywa bohaterkę na pomoc, gdyż jej włościom zagraża król demonów Rogles.

Valis: The Fantasm Soldier to dwuwymiarowa gra zręcznościowa. Rozgrywka nie odbiega w niej znacząco od innych podobnych tytułów. Jako Yuko przedzieramy się przez rozmaite plansze, walczymy z przeciwnikami (w tym z bossami wieńczącymi zmagania na końcu każdego levelu), omijamy przeszkody etc. Bohaterka dysponuje magicznym mieczem zwanym Valis, który szlachtuje nieprzyjaciół, a po dokonaniu stosownych upgrade’ów może ich też razić na odległość.

Valis II

Akcja gry rozgrywa się jakiś czas po wydarzeniach ukazanych w pierwszej części. Zagrażający fantastycznej krainie Vecanti król demonów został pokonany, lecz zwycięstwo było w rzeczywistości początkiem nowych problemów. Władzę przejmuje Megas. Nowy władca stara się wypalać gorącym żelazem wszelkie pozostałości po Roglesie, co sprawia, że sam wkrótce staje się niebezpiecznym tyranem. Główna bohaterka, nastoletnia Yuko Asou, po raz kolejny zmuszona jest udać się do Vecanti.

Valis III

W Valis III po raz kolejny wcielamy się się w nastoletnią Yuko Asou, na pozór zwykłą uczennicę, a w rzeczywistości wojowniczkę broniącą trzech światów: prawdziwego, świata duchów i fantastycznej krainy Vecanti. W trzeciej części ponownie trafia ona do Vecanti. Tym razem jej zadanie polega na odparciu ofensywy króla Gamesa i jego ludu poszukującego nowego miejsca do życia. Pomaga jej w tym pochodząca (w teorii) z obozu wroga Cham i siostra Valna.

Wideo - Valis Collection

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper