Disney Classic Games Collection

Disney Classic Games Collection

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nighthawk Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa,   Kolekcje
Premiery
Świat:
23.11.2021
Europa:
23.11.2021
Producent:
Nighthawk Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa,   Kolekcje
Premiery
Świat:
23.11.2021
Europa:
23.11.2021

Disney Classic Games Collection - opis gry

Disney Classic Games Collection: Aladdin to wydanie zbiorcze trzech retro gier na podstawie filmów animowanych wytwórni Walta Disneya. Składanka ukazała się na PC oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Disney’s Aladdin

Produkcja, za którą pierwotnie odpowiadało Virgin Interactive, opowiada historię znaną w filmie. Wcielamy się tutaj w ubogiego młodzieńca Aladyna z Agrabahu, który pewnego razu wplątuje się w poważną intrygę. Od wielkiego wezyra Jafara otrzymuje on zadania odnalezienia lampy, która okazuje się być magiczna. Jafar chce ją do swych niecnych czynów, główny bohater ma natomiast zamiar za jej pomocą zdobyć serce księżniczki Jasmine i wcale nie zamierza zwracać znaleziska.

Aladdin jest dwuwymiarową platformówką, ale pewien nacisk położono tu także na eksplorację, a nie tylko omijanie przeszkód. Poziomy są całkiem rozległe i bazują na miejscówkach, które gracze mogą znać z filmu. Wypełnione są rozmaitymi znajdźkami, np. jabłkami, którymi możemy rzucać w przeciwników, oraz świecidełkami umożliwiającymi później zakup żyć. Przeważnie rzecz polega na tym bym dobrnąć do wyjścia, ale tu i ówdzie pojawiają się też inne wyzwania: latanie dywanem, szukanie konkretnych przedmiotów itd.

Nasz podopieczny może też walczyć do czego służy mu miecz. Nie tylko szlachtuje nim przeciwników, ale także potrafi odbijać lecące w jego stronę pociski. Wspomniane jabłka służą z kolei do chwilowego unieruchamiania oponentów (choć nie wszystkich), co ułatwia ich eliminowanie.

The Lion King

Podobnie jak w Aladynie, tu także gra stara się trzymać wydarzeń ukazanych w filmie. Produkcja pozwala prześledzić losy lwa Simby od jego wczesnych lat do dorosłości. Historia oczywiście nie odbiega od tego, co mogliśmy zobaczyć w filmie - ojciec Simby, miłościwie panujący król Mufasa, zostaje podstępem zabity przez swojego brata, Skazę, w wyniku czego ten przejmuje tron. Zadaniem głównego bohatera jest obalenie tyrana.

The Lion King to przez większą część czasu standardowy dwuwymiarowy platformer, wyjątek stanowi tylko poziom, na którym Simba ucieka przed nacierającymi zza jego pleców zwierzętami (biegnie on wówczas w stronę ekranu).
Podczas rozgrywki towarzyszą nam dwa wskaźniki. Jeden, ten po prawej stronie, informuje o stanie zdrowia podopiecznego, drugi pozwala mu ryknąć jak na lwa przystało. Funkcję znajdziek pełnią tu rozmaite robaki - jedne potrafią zregenerować zdrowie, inne sypnąć bonusami a nawet ‘uszkodzić’ Simbe.

Akcja toczy się w różnych okresach życia bohatera. Na początku jest on mały, potrafi chwytać się elementów otoczenia, wspinać, skakać i turlać, co pozwala nie tylko eliminować przeciwników, ale także dostawać się do ukrytych miejsc. Wachlarz umiejętności zmienia się trochę, gdy bohater dorasta. Wówczas staje się silniejszy, potrafi groźniej ryczeć i rzucać przeszkadzajkami, ale traci zdolność turlania.

The Jungle Book

Założenia fabularne są tu w zasadzie takie same jak w filmie. Gra pozwala nam przejąć kontrolę nad Mowglim, chłopcu wychowanym przez wilki, który żyje pośród natury w dżungli. Jego dotychczasowe życie ulega jednak diametralnej zmianie, gdy polować zaczyna nań tygrys Shere Khan. W tej sytuacji Mowgli musi uciekać i znaleźć drogę do wioski, do swoich ziomków.

The Jungle Book to dwuwymiarowa platformówka, która nie odbiega drastycznie od innych tego typu gier ze swojej epoki. Nasz podopieczny unika przeszkód i rozprawia się z nieprzyjaciółmi, potrafi biegać, skakać, wspinać się po lianach oraz używać broni i power-upów, takich jak banany, którymi jest w stanie ciskać w przeciwników.

Gra rozkłada też jednak pewne akcenty trochę inaczej niż konkurencja. Nie wystarczy tu bowiem przejść z punktu A do punktu B. Naszym głównym celem na większości plansz jest znalezienie określonej liczby klejnotów, co pozwoli kontynuować przygodę już na kolejnym levelu.

Nowości

Składanka przygotowania przez Nighthawk Interactive oferuje różne wersje ww. gier, materiały o ich powstawaniu, galerie z niepublikowanymi wcześniej ilustracjami, a także funkcję przewijania pozwalająca przechodzić trudniejsze fragmenty.

Wideo - Disney Classic Games Collection

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper