Valis: The Fantasm Soldier

Valis: The Fantasm Soldier

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
NES -
SMD -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Wolf Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
21.08.1987
Producent:
Wolf Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
21.08.1987

Valis: The Fantasm Soldier - opis gry

Valis: The Fantasm Soldier to dwuwymiarowa gra zręcznościowa wyprodukowana przez Wolf Team. Tytuł ukazał się na różnych platformach: japońskich komputerach, a także konsolach Famicom (NES), Sega Genesis (Mega Drive) i po latach Nintendo Switch.

Fabuła - Valis: The Fantasm Soldier

Główną bohaterką gry jest Yuko Asou, na pozór zwykła uczennica z lat 80. XX wieku, która w rzeczywistości prowadzi jednak znacznie barwniejsze życie. Jest ona mianowicie strażniczką broniącą trzech światów: prawdziwego, świata duchów i fantastycznej krainy Vecanti. Królowa tego ostatniego wzywa bohaterkę na pomoc, gdyż jej włościom zagraża król demonów Rogles. Yuko postanawia stawić czoło jemu i jego armii, ale ma też osobisty powód: do Vecanti przeniosła się także jej koleżanka ze szkoły Reiko Kirishima, która stanęła po stronie sił zła.

Rozgrywka - Valis: The Fantasm Soldier

Produkcja Wolf Team to dwuwymiarowa gra zręcznościowa. Rozgrywka nie odbiega w niej znacząco od innych podobnych tytułów. Jako Yuko przedzieramy się przez rozmaite plansze, walczymy z przeciwnikami (w tym z bossami wieńczącymi zmagania na końcu każdego levelu), omijamy przeszkody etc. Bohaterka dysponuje magicznym mieczem zwanym Valis, który szlachtuje nieprzyjaciół, a po dokonaniu stosownych upgrade’ów może ich też razić na odległość. Oprócz tego Yuko zbiera również porozmieszczane na planszach dopałki mogące np. wyeliminować wszystkich wrogów widocznych na ekranie.

Poszczególne wersje Valis: The Fantasm Soldier mniej lub bardziej się od siebie różnią. Na Famicomie dla przykładu lokacje przypominają labirynty, z kolei na Genesis/Mega Drive zaimplementowano mechaniki i rozwiązania z późniejszych odsłon cyklu. 

Wideo - Valis: The Fantasm Soldier

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper