Rage Racer

Rage Racer

7,3
37 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
03.12.1996
Europa:
06.1997
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
03.12.1996
Europa:
06.1997

Rage Racer - opis gry

Rage Racer to gra wyścigowa wyprodukowana i wydana przez Namco w 1996 roku na PlayStation. Była to trzecia odsłona serii Ridge Racer. Najważniejszą zaproponowaną przez twórców nowością był tu styl graficzny, który stawiał na ciemniejsze barwy i bardziej realistyczne modele pojazdów.

Rywalizację w Rage Racer podzielono na pięć klas - od Class 1 do Class 5. Główne zadania gracza to start w wyścigach i zarabianie pieniędzy, które przeznaczy następnie na ulepszanie dostępnych samochodów lub na kupno nowych.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Zabawę zaczynamy od klasy pierwszej, ale wygrywając kolejne zawody pniemy się powoli do góry. Każda klasa to trzy wyścigi i żeby awansować musimy wygrywać je wszystkie, na co mamy trzy szanse. W razie przegranej zaczynamy od nowa, jednak zachowujemy zdobyte w trakcie nieudanych prób pieniądze (w przeciwieństwie do medali). Po zaliczeniu wszystkiego zabawa się nie kończy - odblokowujemy bowiem Extra GP z lustrzanym odbiciem znanych tras, a jeśli i tam sobie poradzimy gra postawi przed nami jeszcze jedno wyzwanie w postaci Class 6. W niej ścigamy się tylko z trzema rywalami i otrzymujemy dostęp do trzech specjalnych samochodów.

 

Łącznie twórcy przygotowali cztery trasy (osiem jeśli liczyć lustrzane odbicia). W przeciwieństwie do poprzednich odsłon serii są one jednak dłuższe i wykonane z większą pieczołowitością. Co warto dodać, podczas wyścigów nie towarzyszy nam ich mapka.

 

Jeśli chodzi o samochody, w Rage Racer jest czterech fikcyjnych producentów. Każdy specjalizuje się w innej dziedzinie, oferując auta o różnych możliwościach, przystosowane do naszych preferencji. Niektóre np. rozwijają większe prędkości, ale słabiej trzymają się drogi, inne posiadają z kolei bardziej wyważone parametry, lecz sprawia to, że nie mają przewagi w żadnym konkretnym aspekcie. W grze ścigać się można nawet ciężarówką (Lizard Hijack) przy której zmuszeni jesteśmy używać manualnej skrzyni biegów.

Wideo - Rage Racer

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper