Undertale

Undertale

8,3
45 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 9.0
XONE 7.3
NS 6.4
PC 8.6
PS Vita 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Toby Fox
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
15.09.2015
Producent:
Toby Fox
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
15.09.2015

Recenzja redakcji

Recenzja: Undertale (PS4)
10.0
Recenzja: Undertale (PS4)
PS4

Undertale - opis gry

Undertale jest grą RPG z elementami zręcznościowymi, stworzoną przez Toby'ego Foxa wskutek udanej kampanii kickstarterowej. Wydany w 2015 roku tytuł nawiązuje do klasyków gatunku takich, jak Earthbound i Shin Megami Tensei.

W Undertale gracz steruje dzieckiem, które przypadkowo trafiło do podziemi zamieszkanych przez różnorodne potwory. Celem gry jest dotarcie do wyjścia na powierzchnię, a to, w jaki sposób gracz ten cel osiągnie, będzie miało znaczny wpływ na zakończenie.

Świat gry jest przedstawiony w widoku z góry, ze sprite'ami 2D i tłami 2D. Obecne są różne lokacje typu ruiny, góry, sklepy, rzeki, a także miasta. Obecne są typowe RPGowe mechaniki - EXP (doświadczenie), LV (poziom), HP (zdrowie), G (pieniądze), a także ekwipunek i inwentarz. Dość unikatowy jest system walki: gracz steruje "duszą" postaci przedstawioną jako czerwone serce, którą musi omijać nadlatujące z różnych stron ataki. Oprócz atakowania gracz może też próbować dyplomacji, pod menu ACT dostępne są różne opcje mające wpływ na zachowanie i ataki przeciwników, a przy odpowiednim ich wykorzystaniu można też oszczędzić (SPARE) wrogów bez ich zabijania. Możliwe jest przejście gry bez zabicia ani jednego przeciwnika, można też zabić wszystkie postacie obecne w grze, a gra w ogromnym stopniu dostosowuje się do poczynań gracza.

Grafika nawiązuje do stylu 8/16 bitowych RPGów: sprite'y i tła nie są zbyt szczegółowe i w większości nie posiadają cieniowania, a walki toczą się na niemal całkowicie czarnym tle z białymi sprite'ami wrogów i czerwonym "sercem" gracza. Muzyka, w całości skomponowana przez autora, reprezentuje dość zróżnicowane style, zarówno pod względem kompozycji, jak i aranżacji.

Undertale zebrało bardzo wysokie oceny od recenzentów i graczy; już miesiąc po premierze jest jedną z najwyżej ocenianych gier na serwisie Metacritic.

Wideo - Undertale

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper