OneShot

OneShot

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Future Cat
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
09.12.2016
Europa:
09.12.2016
Producent:
Future Cat
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
09.12.2016
Europa:
09.12.2016

OneShot - opis gry

OneShot to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Future Cat i wydana przez Dangen Entertainment. Tytuł ukazał się pierwotnie na PC, a później trafił też na konsole PS4, Xbox 360 i Nintendo Switch.

Fabuła - OneShot

OneShot to gra przygodowa stworzona dzięki programowi RPG Maker. Fabuła koncentruje się na Niko, humanoidalnym kocie, który pewnego dnia budzi się w dziwnej, surrealistycznej rzeczywistości, gdzie nie świeci słońce. Gracz nie wciela się jednak w niego, tylko jest zupełnie inną, odrębną postacią (a ściślej - samym sobą). Zadaniem Niko jest się wydostać z obcego świata i przy okazji przywrócić w nim światło.

Rozgrywka - OneShot

Podczas rozgrywki naszym zadaniem jest przywrócić światło dziwnemu światu, w którym wylądował Niko. Uczynić to można poprzez umieszczenie żarówki na szczycie miejscowej wieży, co będzie jednak wymagać starań. 

Gameplay sprowadza się do eksploracji otoczenia, zbierania przedmiotów i używania ich w odpowiednich miejscach (czasami przedmioty trzeba też połączyć, by osiągnąć pożądany efekt), czyli tak jak w klasycznych przygodówkach. Co warto dodać, nie ma tu walki ani wyzwań czysto zręcznościowych.

Co pewien czas OneShot przebija czwartą ścianę. W świecie gry porozmieszczane są komputery, przy których do akcji trafia gracz (tj. tutejsza postać i towarzysz Niko). Fragmenty te polegają na wchodzeniu w interakcje z systemem operacyjnym, przeszukiwaniu plików, szukaniu wskazówek na tapecie itd.

Po jednokrotnym przejściu gry odblokowujemy dodatkową ścieżkę fabularną. Początkowo jest taka sama jak ta podstawowa, lecz od pewnego momentu skręca w innym kierunku.  

Wideo - OneShot

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper