Deltarune

Deltarune

8,4
5 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.8
PS4 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Toby Fox
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
31.10.2018
Europa:
31.10.2018
Producent:
Toby Fox
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
31.10.2018
Europa:
31.10.2018

Deltarune - opis gry

Deltarune to gra RPG wyprodukowana przez Toby’ego Foxa, twórcę popularnego Undertale. Tytuł ukazał się na komputerach i początkowo udostępniony został tylko jego prolog. Deltarune to spin-off Undertale.

Deltarune nie jest oficjalnie kontynuacją Undertale, z drugiej jednak strony Toby Fox stwierdził, że jest to gra dla tych, którzy ukończyli Undertale. Jak wspomniano na wstępie, Fox początkowo udostępnił dla chętnych tylko pierwszy rozdział (za darmo), czego powodem był między innymi znacznie większy rozmach produkcji w stosunku do poprzednika (twórca deklarował nawet chęć sformowania zespołu, który dokończy prace). Głównym bohaterem jest Kris, psotliwy chłopiec, który wraz ze swoją towarzyszką Susie przemierza Dark World, do którego przejście odkrywa w szkolnej szafie, by tam podjąć się zadania przywrócenia równowagi między światłem a ciemnością.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, w Deltarune zaszły pewne zmiany względem poprzednika. W Undertale kierowaliśmy jedną postacią i walki obserwowaliśmy z perspektywy pierwszej osoby (jak w starszych odsłonach Shin Megami Tensei), nie wspominając o elementach zręcznościowych, tutaj z kolei mamy do czynienia z systemem bardziej przypominającym klasyczne jRPG. Gra pozwala nam kierować tym razem całą drużyną, a komendy wybieramy z listy. Do dyspozycji (przynajmniej na początku) mamy możliwość wykonania ataku, obrony przed atakami innych, skorzystania z zaklęć, okazania litości itd. Okazywanie litości jest ważne, ponieważ nie powinniśmy zabijać potworów. Z drugiej strony nie jest to takie proste, zwłaszcza że wspomniana Susie na początku potrafi wyprowadzać ataki bez naszej ingerencji. 

Jak twierdził Fox, gra ma posiadać tylko jedno zakończenie. 

Wideo - Deltarune

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper