Lisa: The Painful RPG

Lisa: The Painful RPG

8,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Dingaling Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
15.12.2014
Europa:
15.12.2014
Producent:
Dingaling Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
15.12.2014
Europa:
15.12.2014

Lisa: The Painful RPG - opis gry

Lisa: The Painful RPG to dwuwymiarowa gra RPG wyprodukowana przez niezależne Dingaling Productions. Tytuł ukazał się na PC. Główną inspiracją dla jego twórcy była seria Earthbound.

Fabuła - Lisa: The Painful RPG

Akcja gry rozgrywa się w świecie wyniszczony przez kataklizm zwany Flash, który doprowadził do zniszczenia cywilizacji i wyginięcia wszystkich kobiet. Głównym bohaterem Brad Armstrong, łysiejący mężczyzna w średnim wieku i zarazem dawny mistrz sztuk walki, który podróżuje przez niebezpieczne pustkowia Olathe w poszukiwaniu przyszywanej córki o imieniu Buddy.

Rozgrywka - Lisa: The Painful RPG

Podobnie jak w klasycznych japońskich RPG rozgrywkę Lisa podzielić można na dwie części: eksploracje i walkę. Przemierzając Olathe napotykamy sklepy i inne przybytki, w których można spotkać potencjalnych towarzyszy broni. 

Starcia są turowe, a skaptowane przez nas postacie (jest ich trzydzieści) mogą w nich uczestniczyć. Co warto dodać, każda z nich dysponuje innych wachlarze umiejętności. Duże znaczenie dla rozgrywki ma Joy, wszechobecny w Olathe narkotyk, który może chwilowo znacząco zwiększyć potencjał bojowy podopiecznych, ale dawać też mniej przyjemne objawy odstawienia. Innym patentem, o którym warto napomknąć, są ataki kombinacyjne Dial Combo, do których wyprowadzenia należy wklepać konkretną kombinację przycisków. 

Podczas zmagań regularnie przychodzi nam podejmować decyzję rzutujące na dalszy bieg przygody. Następstwa niektórych z nich mogą być poważne: śmierć członka drużyny (ta jest permanentna), utrata rąk głównego bohatera itd. 

Lisa: The Painful RPG doczekała się fabularnego rozszerzenia The Joyful, którego akcja rozgrywała się po wydarzeniach ukazanych w podstawce.

Wideo - Lisa: The Painful RPG

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper