Ultimate Marvel vs. Capcom 3

Ultimate Marvel vs. Capcom 3

7,7
56 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE 7.0
PC 8.3
PS3 7.5
X360 8.1
PS Vita 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
15.11.2011
Europa:
18.11.2011
Polska:
18.11.2011
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
15.11.2011
Europa:
18.11.2011
Polska:
18.11.2011

Ultimate Marvel vs. Capcom 3 - opis gry

Ultimate Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds to bijatyka stworzona przez Capcom przy współpracy z Eigting, wydana przez żółto-niebieskich w listopadzie 2011 roku na konsole PlayStation 3, Xbox 360 oraz PS Vita. Ultimate jest bogatszą i lepiej zbalansowaną wersją Marvel vs. Capcom 3 wydanego dziewięć miesięcy wcześniej. Później gra doczekała się też edycji na konsolę PS Vita, wypuszczonej na rynek w dniu premiery tego sprzętu.

Fabuła w Ultimate Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds jest identyczna jak w „podstawowej” wersji, stanowiąc pretekst do skonfrontowania ze sobą bohaterów uniwersum Capcomu oraz Marvela. Doktor Doom (główny przeciwnik Fantastycznej Czwórki) postanowił zebrać największych złoczyńców uniwersum Marvela, a następnie połączyć siły z Albertem Weskerem (seria Resident Evil), by razem podbić oba światy, Marvela oraz Capcomu. Jednakże ich działania obudziły wielkie zagrożenie z kosmosu - samego Galactusa, pożeracza planet, który zamierza zniszczyć zarówno uniwersum Marvela, jak i Capcomu. Bohaterowie jednej i drugiej firmy muszą zjednoczyć siły, aby przeciwstawić się ogromnemu złu.

UMvC 3 doczekało się wielu szlifów w systemie walki, wliczając w to wzmocnienie X-Factor. Lepiej zbalansowano zawodników, których jest o czternaście więcj niż w starszej edycji. Podstawy pozostały oczywiście bez zmian.Każdy z graczy do walki wybiera trzech zawodników, definiując przy tym rodzaj wsprcia, jakiego udzielą będąc poza planszą. W trakcie walki sterujemy wprawdzie tylko jednym bohaterem, ale możemy przyzywać na pomoc partnerów z drużyny, a nawet zmienic główną postać na innego członka teamu. Poza czterema rodzajami ataku - lekkim, średnim, mocnym i specjalnym - gracz obsługuje także przyciski odpowiedzialne za pozostałych dwóch członków ekipy. Któtkie klepnięcie przywoła danego zawodnika na pomoc, natomiast dłuższe przytrzymanie oznacza tagową zmianę. Jedną z najważniejszych zmian w Ultimate Marvel vs. Capcom 3 jest z pewnością dwanaście nowych grywalnych postaci. Uzupełniają one listę dotychczasowych 36 wojowników.

Ulimate Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds, choć wydane dziewięć miesiący po oryginalnej wersji MvC 3, wygląda identycznie. Bijatykę wykonano techniką cel-shading, zachwycającą nie tylko samym stylem, ale też ogromną ilością detali, niezwykle żywym otoczeniem z dobrze dobraną paletą kolorów oraz całą gamę efektów specjalnych. Deweloper uwzględnił także obecność na płycie oryginalnych japońskich głosów.

Wideo - Ultimate Marvel vs. Capcom 3

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper