Marvel vs. Capcom: Infinite

Marvel vs. Capcom: Infinite

7,5
13 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.5
PS4 7.3
XONE 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
19.09.2017
Europa:
19.09.2017
Polska:
19.09.2017
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
19.09.2017
Europa:
19.09.2017
Polska:
19.09.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Marvel vs. Capcom: Infinite (PS4)
7.0
Recenzja: Marvel vs. Capcom: Infinite (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Marvel vs. Capcom: Infinite - opis gry

Marvel vs. Capcom: Infinite to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana i wydana przez Capcom. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz na komputerach. Infinite to szósta odsłona cyklu. Podobnie jak w przypadku poprzedników mamy tu do czynienia z crossoverem, w którym występują postacie z uniwersów Marvela i Capcom.

Marvel vs. Capcom: Infinite w odróżnieniu od poprzednich części cyklu większy nacisk stawia na fabułę (tryb fabularny trwa mniej więcej dwie godziny). Z grubsza rzecz biorąc chodzi o to, że Sigma (czarny charakter z serii Mega Man) i Ultron (czarny charakter z komiksów Marvela) zdobywają dwa tzw. kamienie nieskończoności i doprowadzają do fuzji dwóch światów, zamieniając się przy okazji w potężną istotę, która chce wytrzebić wszystko co żywe. Wojownicy ze światów Capcomu i Marvela zawiązują sojusz mający powstrzymać antagonistę (/ów).

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Capcomu to dwuwymiarowa bijatyka, w której w starciach biorą udział cztery postacie - po dwie na jedną ekipę. Twórcy przygotowali roster składający się z trzydziestu postaci znanych z komiksów Marvela i gier Capcomu (nie byli to jednak wszyscy, innych dodano jako dlc po premierze gry). Pomiędzy walczącymi możemy się przełączać w każdym momencie, nawet jeśli znajdujemy się w powietrzu lub podczas animacji ataku. Możemy także zużyć część paska Hyper Combo Gauge, aby odpalić Counter Switch, czyli zdolność pozwalającą nam ‘podmienić’ postać atakowaną przez przeciwnika i tym samym przejść do kontrataku.

Sterowanie przypomina bardziej Marvel vs. Capcom 2 niż część trzecią. Korzystamy z czterech przycisków, pod których umieszczone są dwa ataki słabsze i dwa mocniejsze, oraz jeszcze z dwóch odpowiedzialnych za przełączanie się między postaciami i za użycie kamieni nieskończoności. Obecność tych drugich to największa zmiana jeśli chodzi o mechanikę. Przed rozpoczęciem walki wybieramy jeden z kamieni, który wyposaża nas w jakąś użyteczną moc, np. zdolność przyciągania przeciwnika. Co więcej, jeżeli nabijemy wskaźnik Infinity otrzymamy boosta, którego właściwości zależą od rodzaju kamienia, na który się zdecydowaliśmy.

Wideo - Marvel vs. Capcom: Infinite

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper