BlazBlue: Chrono Phantasma

BlazBlue: Chrono Phantasma

7,6
14 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.3
PS4 8.0
XONE 7.5
PS3 6.7
PS Vita 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
24.10.2013
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
24.10.2013

BlazBlue: Chrono Phantasma - opis gry

BlazBlue: Chronophantasma to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez japońskie studio Arc System Works na PlayStation 3, PlayStation Vitę, PlayStation 4, Xboksy One i komputery osobiste. Gra, według obietnic twórców, podsumowuje historię opowiadaną na przestrzeni całego cyklu.

W Chronophantasma znajdują się trzy wątki fabularne -- jeden nazywa się tak jak gra, drugi to Sector Seven, a trzeci Six Heroes. W każdym z nich dochodzi do starcia z bossami i według tego, co twierdzą twórcy, wieńczą one historię opowiedzianą na przestrzeni całej serii.

W grze pojawia się siedem zupełnie nowych postaci (oprócz tych znanych z poprzednich odsłon). Każda posiada oczywiście jakąś swoją historię, motyw i unikalny styl walki. Mamy tu m.in. młodego gościa ubranego w strój z żywej materii (Amane Nishiki), najemnika walczącego od najmłodszych latach na polach bitew (Bullet) czy superżołnierza z nadludzką siłą (Azrael).

Jeśli chodzi o system walki i tego typu kwestie, część elementów zostało usuniętych, część natomiast jest nowa. Oczywiście dodano nowe ciosy starym i powracającym po dłuższej przerwie postaciom, zbalansowano rozgrywkę, poprawiono nieco grafikę, wrzucono kilka nowych utworów muzycznych, część doczekała się z kolei nowych aranżacji. Fabuła kontynuuje wątki z BlazBlue: Continuum Shift.

Nowym rozwiązaniem jest tzw. Overdrive, który zastępuje Gold Bursts. Polega to na tym, że po aktywizacji tego stanu nasza postać zyskuje nowe siły i dostęp do umiejętności normalnie poza naszym zasięgiem. Zwykle Overdrive wystarcza na pięć sekund, ale jeśli kończy się nam energia czas ten da się wydłużyć jeszcze o dodatkowe dziesięć sekund. O możliwości odpalenia Overdrive decyduje specjalny wskaźnik, który w trakcie pojedynku musi się napełnić do końca.

Nowy jest również Crush Trigger zastępujący Guard Crush z poprzednich części BlazBlue. Crush Trigger, dzięki poświęceniu 25% paska Heat, a następnie wciśnięciu obu przycisków odpowiadających za atak, pozwala przebijać się przez blok oponenta za pomocą niektórych technik. 

Wersja konsolowa zawiera też bonus dla fanów cyklu - Glossary Mode, czyli swoistą encyklopedię poświęconą uniwersum BlazBlue. Edycja na PS Vita, która ukazała się najpóźniej została wzbogacona o dodatkowe postacie, wątki fabularne i rozbudowane tryby gry. 

Wideo - BlazBlue: Chrono Phantasma

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper