Ehrgeiz: God Bless The Ring

Ehrgeiz: God Bless The Ring

6,4
70 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 6.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Dream Factory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.12.1998
Europa:
08.01.2000
Producent:
Dream Factory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.12.1998
Europa:
08.01.2000

Ehrgeiz: God Bless The Ring - opis gry

Ehrgeiz: God Bless The Ring jest trójwymiarową bijatyką wyprodukowaną przez studio DreamFactory i wydaną przez Squaresoft na PlayStation w 1998 roku (wcześniej pojawiła się wersja na automaty). Tytuł doczekał się rozgłosu zwłaszcza dzięki bohaterom Final Fantasy VII, którzy zasilili tutaj szeregi grywalnych postaci.

Ehrgeiz jest bijatyką w pełni trójwymiarową, pozwalając na swobodne poruszanie się po arenach niekiedy wypełnionych interaktywnymi elementami. Postaci prezentujących różne style walki do wyboru jest kilkanaście - w tym wspomniani bohaterowie Final Fantasy VII (Cloud, Tifa, Yuffie, Sephiroth, Vincent, Zack i przypominający Reda XIII Django). Każda z nich ma tak samo istotne wady i zalety, toteż wymagane jest od nas wypracowanie odpowiedniej strategii przy każdym oponencie.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Podczas walk do wyprowadzania ciosów używamy trzech przycisków, które odpowiadają za ataki na różnych wysokościach (low, mid i high). Czwartym odpalamy specjale, ale możemy także blokować i skakać. W Ehrgeiz istnieje także przycisk odpowiedzialny za przełączanie się między lockowaniem na przeciwniku a swobodnym bieganiem po planszy.

 

W Ehrgeiz zaimplementowano unikalny jak na bijatyki tryb Brand New Quest: The Forsaken Dungeon, który jest w istocie grą w grze. Wcielamy się w nim w dwójkę archeologów przeczesujących lochy w poszukiwaniu artefaktów. Te posiadają losowo generowane pomieszczenia i bossów do ubicia. W stylu RPG będziemy zbierać bronie, zbroje, materie oraz inne przydatne przedmioty. Ważne będzie także pożywienie, którego różne rodzaje wpływają na różne parametry. W przypadku kłopotów archeologowie mogą wrócić do bazy wypadowej (miasta), a gdyby znudziły ich (nas) zwykłe obowiązki mogą wziąć udział w kilku minigrach albo pohandlować winami.  

 

Pomimo ewidentnego na pierwszy rzut oka fan-serwisu Ehrgeiz uchodziło za przyzwoitego przedstawiciela gatunku. Za grę odpowiadał Seiichi Ishii, jedna z najważniejszych osób odpowiedzialnych za Virtua Fighter i pierwsze części Tekkena.

Wideo - Ehrgeiz: God Bless The Ring

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper