UFC Undisputed 3

UFC Undisputed 3

8,3
59 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 8.3
X360 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Yuke's
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa,   Bijatyka
Śr. czas:
24 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.02.2012
Europa:
17.02.2012
Polska:
17.02.2012
Producent:
Yuke's
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa,   Bijatyka
Śr. czas:
24 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.02.2012
Europa:
17.02.2012
Polska:
17.02.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: UFC Undisputed 3 (PS3)
8.0
Recenzja: UFC Undisputed 3 (PS3)

UFC Undisputed 3 - opis gry

UFC Undisputed 3 jest grą sportową wykorzystującą licencję Ultimate Fighting Championship wyprodukowaną przez japońskie studio Yuke’s Osaka i wydaną przez THQ w lutym 2012 roku na PlayStation 3 oraz Xbox 360. Jest to trzecia odsłona serii traktującej o walkach w organizacji UFC.

Najważniejszym aspektem gry, zwłaszcza dla fanów, jest uzyskanie pełnej licencji organizacji Zuffa LLC, dzięki czemu możemy cieszyć się z pełnej licencji na Pride FC i WFA. Za tym ciągnie się kompletne i świetne odwzorowanie każdego elementu wiążącego się z tą korporacją. Mamy więc ponad 150 zawodników, z których każdy odpowiada żywej postaci, prawdziwych sędziów z ringu czy komentatorów z podziałem na odpowiednią federację. Głównym trybem jak zawsze jest kariera, w której gracz może wybrać prawdziwego zawodnika lub stworzyć swojego i brać udział w treningach, sparingach i walkach, by piąć się w drabince sławy, która zwieńczona jest walką o pas UFC, Pride lub WFA. Tryb Ultimate Fights polega z kolei na próbie zrekonstruowania wyniku walk, tak jak to miało miejsce w rzeczywistości. Najciekawszą opcją gry w Sieci jest Campus, czyli swoista liga, którą można założyć, a następnie organizować walki między jej członkami.

 

Walka w UFC Undisputed 3 odbywa się w dwóch płaszczyznach - stójce i w parterze. Starcia w stójce nie różnią się zbytnio od innych bijatyk - gracz wyprowadza ciosy za pomocą przycisków geometrycznych, licząc na znokautowanie oponenta. Zmianie względem poprzedniej części uległ ten drugi element. Przetoczenia zostały zarezerwowane dla zawodników o wysokim współczynniku walki w parterze. Jeśli dany zawodnik dobrze radzi sobie w słaniu ciosów w stójce, oznacza to, że będzie mistrzem walki w klinczu lub parterze, gdyż automatycznie staje się to jego słabszą stroną. Walka jest w tej sytuacji bardzo techniczna, nie wystarczy ruszać analogiem jak najszybciej to możliwe - w UFC 3, podobnie jak miało to miejsce w dwóch poprzednich częściach, liczy się przede wszystkim opanowanie i spokój. Bezmyślne wykonywane akcje skutkują znalezieniem się fightera w bardzo niekorzystnej pozycji, co najczęściej prowadzi do nokautu.

 

Tradycyjnie dla serii Undisputed, oprawa audiowizualna w 2010 prezentuje wysoki poziom. „Trójka” wygląda się schludnie i efektownie, natomiast. Muzyka buduje odpowiedni klimat i nastraja grającego do walki.

Wideo - UFC Undisputed 3

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper