UFC 2009: Undisputed

UFC 2009: Undisputed

7,2
60 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.1
X360 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Yuke's
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
19.05.2009
Europa:
22.05.2009
Polska:
22.05.2009
Producent:
Yuke's
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
19.05.2009
Europa:
22.05.2009
Polska:
22.05.2009

UFC 2009: Undisputed - opis gry

UFC 2009: Undisputed jest grą sportową wykorzystującą licencję Ultimate Fighting Championship wyprodukowaną przez japońskie studio Yuke’s Osaka i wydaną przez THQ w maju 2009 roku na PlayStation 3 oraz Xbox 360. Gra traktuje o walkach w organizacji UFC, czyli najlepszej organizacji na świecie w formule MMA.

Walka odbywa się w dwóch płaszczyznach - stójce i w parterze. Starcia w stójce nie różnią się zbytnio od innych bijatyk - ciosy wyprowadza się za pomocą przycisków geometrycznych, licząc na znokautowanie oponenta. Prawdziwa zabawa zaczyna się, gdy gracz walczy w parterze. Za większość akcji wykonywanych na glebie odpowiada prawa gałka analogowa. Takedowny, rzuty, czy różnego rodzaje clinche otrzymujecie wykonując odpowiednie ruchy gałką. Walka w parterze jest bardzo techniczna, nie wystarczy ruszać analogiem jak najszybciej to możliwe - w UFC 2009 liczy się przede wszystkim opanowanie i spokój. Bezmyślne wykonywane akcje skutkują znalezieniem się fightera w bardzo niekorzystnej pozycji, co najczęściej prowadzi do nokautu. Podczas starcia na szczególną uwagę zasługuje pasek staminy, który opisuje kondycję zawodnika. Gdy walczący wykona dużo ciosów, poziom staminy zmniejsza się powodując wolniejsze poruszanie się postaci i narażając ją na morderczą kontrę.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Głównym trybem dla samotników jest kariera, gdzie gracz tworzy swojego zawodnika i zaczyna wspinać się w górę. Można stworzyć całkowicie nowego wojownika lub skorzystać z gotowych szablonów dostępnych w grze. Po stworzeniu wyglądu zawodnika należy wybrać po jednym spośród sześciu dostępnych stylów walk, takich jak m.in kickboxing, boks, czy brazylijskie jiu-jitsu. Po każdej walce otrzymuje się punkty, które należy przeznaczyć na doskonalenie umiejętności. Przychodzą również maile z propozycjami dodatkowych pojedynków lub spotkań z fanami. Tryb Classic Fights polega na próbie zrekonstruowania wyniku walk, tak jak to miało miejsce w rzeczywistości. Produkcja Japończyków oferuje także opcję zabawy wieloosobowej. Walka z żywym przeciwnikiem zapewnia całkowicie inne doznania niż starcie przeciwko konsoli. Z każdym zwycięstwem otrzymuje się punkty, dzięki czemu gracz wskakuje na kolejne poziomy, natomiast każda porażka pozbawia pewnej ich ilości.

 

Oprawa graficzna w UFC 2009: Undisputed stoi na bardzo przyzwoitym poziomie, podobnie zresztą jak sfera audio. Odgłosy walki, komentarz oraz soundtrack - wszystko to dobrze pasuje do siebie.

Wideo - UFC 2009: Undisputed

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper