Twisted Metal (1995)

Twisted Metal (1995)

7,3
51 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SCEA
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Samochodówka
Śr. czas:
22 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.11.1995
Europa:
01.1996
Producent:
SCEA
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Samochodówka
Śr. czas:
22 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.11.1995
Europa:
01.1996

Twisted Metal (1995) - opis gry

Twisted Metal to gra typu car combat, w której kierowcy rywalizują ze sobą walcząc przy pomocy uzbrojonych samochodów. Za jej produkcję odpowiada amerykański oddział Sony Computer Entertainmnet wespół ze studiem SingleTrack.

Twisted Metal to prekursor swojego gatunku. W grze przejmujemy kontrolę nad jednym z dwunastu dziwaków, którzy uczestniczą w turnieju organizowanym przez niejakiego Calypso. Zarzeka się on, iż spełni każde życzenie zwycięzcy - niezależnie od jego ceny czy wielkości. Do wyboru mamy więc między innymi zbiega ze szpitala psychiatrycznego, policjanta pragnącego oczyścić ulice z szumowin, wojskowego próbującego zdobyć ważny dla armii przedmiot, taksówkarza poszukującego zaginionego syna albo motocyklistę używającego podczas potyczek dusz zmarłych. Każdy z nich posiada unikalny dla siebie atak specjalny.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Do wyboru są dwa tryby rozgrywki, tj. fabuła dla pojedynczego gracza i rywalizacja ze znajomym. W tym pierwszym musimy zaliczyć sześć poziomów, przy czym każdy kolejny jest większy i występuje na nim więcej oponentów, których musimy zniszczyć. O stanie naszego pojazdu informuje pasek energii kurczący się za każdym razem, gdy oberwiemy. Możemy go oczywiście podreperować przejeżdżając przez tzw. Health Stations. W przypadku niepowodzenia tracimy życie, których na starcie mamy trzy.

 

Oprócz ataków specjalnych zawodnicy mają także do dyspozycji bardziej standardowy arsenał. Przede wszystkim są to karabiny maszynowe. Mają one nieograniczoną ilość amunicji, ale mogą się przegrzać od nieustannego użytkowania. Na arenach batalii znajdziemy ponadto miny, rakiety, kolce i olej, który możemy rozlewać. Łącznie w jednym momencie możemy ze sobą wozić trzydzieści broni.

Wideo - Twisted Metal (1995)

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper