Vigilante 8

Vigilante 8

Ocena wg platformy:

PSone 8.2
N64 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Luxoflux
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Samochodówka
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
31.05.1998
Europa:
26.06.1998
Producent:
Luxoflux
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Samochodówka
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
31.05.1998
Europa:
26.06.1998

Vigilante 8 - opis gry

Vigilante 8 jest grą akcji, w której kierowcy uzbrojonych po zęby samochodów walczą ze sobą na arenach w klimacie amerykańskich lat 70-ych. Za produkcję odpowiada studio Luxoflux. Tytuł ukazał się w 1998 roku na PlayStation, rok później do sprzedaży trafiła też usprawniona wersja na Nintendo 64.

Akcja ma miejsce w 1975 roku przedstawiając alternatywne następstwa kryzysu naftowego. W Vigilante 8 Stany Zjednoczone staczają się na dno, rośnie przestępczość, państwo nie potrafi wyegzekwować praw. Z sytuacji korzysta przedsiębiorstwo Oil Monopoly Alliance Regime, które chce przejąć kontrolę nad światowym rynkiem paliw. Podtrzymanie chaosu jest w jego najlepiej pojętym interesie.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Gracz wybiera swojego podopiecznego spośród “złych” i “dobrych” (tych postaci jest osiem; każda posiada opisujące ją parametry). Po jednej stronie stają więc Vigilantes, ostatni sprawiedliwi, którzy podtrzymują porządek w południowych stanach, a po drugiej pracujący na zlecenie OMAR terroryści Coyotes destabilizujący ten region.

 

Po południowych terenach USA (każda miejscówka posiada interaktywne elementy w rodzaju np. startujących samolotów Aurora) poruszamy się w uzbrojonych po zęby samochodach. Są to zwykle rożne modele muscle cars, ale pojawią się również bardziej oryginalne pojazdy, jak autobus. Każda fura wyposażona jest w standardowy karabin maszynowy, choć gracz może zainstalować sobie też inne zabawki, np. miny, rakiety czy działka. Postacie posiadają unikalne dla siebie ataki specjalne robiące użytek ze znajdowanych na arenach broni, co wymaga przedtem wklepania właściwej kombinacji przycisków (kłaniają się wszelkiej maści bijatyki) i wykorzystania w tym celu większe ilości amunicji. Oprócz tego możemy także wyprowadzać combosy (Whammies) i zbierać porozrzucane ikonki naprawiające zniszczenia albo dezorientujące samonaprowadzające się rakiety.

 

Vigilante 8 posiada oczywiście tryb multiplayer, jednak na Nintendo 64 jest on bardziej rozbudowany, umożliwiając zabawę czterem osobom przy trzech wariantach rozgrywki (3vs1, 2vs2, Deathmatch). Gra w wersji na ten sprzęt posiada też inne dodatki, jak kampania kosmity Y (używa UFO), nowa arena i możliwość zaliczenia głównego wątku ze znajomym. Produkcja Luxoflux wykorzystuje ponadto Expansion Pack, który poprawia jakość grafiki.

 

Vigilante 8 uchodziło za godnego konkurenta serii Twisted Metal, a według niektórych nawet przebijało pierwowzór. Rok po premierze gry Luxoflux ukazał się jej sequel o podtytule 2nd Offense.

Wideo - Vigilante 8

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper