Twisted Metal 2: World Tour

Twisted Metal 2: World Tour

8,2
53 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.5
PS3 -
PSP -
PSone 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SCEA
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Samochodówka
Śr. czas:
26 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
31.10.1996
Europa:
02.1997
Producent:
SCEA
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Samochodówka
Śr. czas:
26 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
31.10.1996
Europa:
02.1997

Twisted Metal 2: World Tour - opis gry

Twisted Metal 2: World Tour to gra z gatunku car combat wyprodukowana przez amerykański oddział Sony Computer Entertainment wespół ze studiem SingleTrac. W Europie tytuł pojawił się na PlayStation w 1997 roku (w USA wydano też wersję na PC).

Akcja Twisted Metal 2 rozgrywa się niedługi czas po pierwszym turnieju. W jego wyniku zniszczone zostaje Los Angeles, co skłania Calypso, organizatora zawodów, by tym razem kierowcy rywalizowali na całym świecie.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W grze pojawia się czternaście postaci, wśród nich siedem znanych już z “jedynki”, pięć zupełnie nowych i dwie ukryte (do odblokowania za pomocą cheatów). Każdy posiada inne motywy. Jeden chce być z powrotem młody, kto inny znany, szybszy od światła albo pragnie latać. Są też bardziej przyziemne powody, jak zemsta albo chęć odnalezienia zaginionej osoby, lub totalnie odjechane - szalony architekt ma np. zamiar zbudować wieżę do nieba a motocyklista Mr. Grimm potrzebuje dusz zmarłych nieszczęśników.

 

Rozgrywka nie uległa większym zmianom, choć gra oferuje teraz nieco więcej możliwości. Twórcy oddali nam do dyspozycji osiem aren, czyli ruiny Los Angeles, dżunglę amazońską, Nowy Jork, Antarktydę, Moskwę, Paryż, pola Holandii z charakterystycznymi wiatrakami i Hong Kong, gdzie czeka aż ośmiu przeciwników i boss. W każdej z tych miejscówek znajdziemy zniszczalne elementy otoczenia.

 

Zadaniem gracza w głównym trybie fabularnym jest zostać ostatnim przy życiu. Podczas batalii używamy różnego rodzaju porozrzucanych tu i ówdzie broni (rakiety, miny, bomby, napalm) oraz ataków specjalnych unikalnych dla każdej postaci. O stanie naszego pojazdu informuje pasek w rogu ekranu kurczący się po każdym wrogim uderzeniu, choć w trakcie potyczek możemy go podreperować. W razie niepowodzenia tracimy życie, a gdy stracimy wszystkie, zabawa skończy się przedwcześnie.

 

Twisted Metal 2 posiada oczywiście także tryb multiplayer dla dwóch osób, który znacząco uprzyjemniał rozgrywkę.

Wideo - Twisted Metal 2: World Tour

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper