Tumblestone

Tumblestone

6,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.0
PC 7.0
PS4 6.0
XONE -
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
The Quantum Astrophysicists Guild
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
12.07.2016
Europa:
12.07.2016
Polska:
12.07.2016
Producent:
The Quantum Astrophysicists Guild
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
12.07.2016
Europa:
12.07.2016
Polska:
12.07.2016

Tumblestone - opis gry

Tumblestone to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez studio The Quantum Astrophysicists Guild. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation Vita i Nintendo Switch.

Rozgrywka - Tumblestone

Tumblestone to gra logiczno-zręcznościowa przywodząca trochę na myśl gry takie jak chociażby seria Bust-A-Move. Zasady są proste. W górnej części planszy znajdują się różnokolorowe bloki, które musi usuwać nasz ludek znajdujący się na dole. Rzecz polega na tym, aby usuwać bloki tego samego koloru, a konkretnie żeby usunąć trzy tego samego koloru. Pewnym utrudnieniem jest to, że dobierać można tylko bloki, które znajdują się w pierwszej linii danego rzędu. Jeśli się natomiast pomylimy w doborze klocków, wówczas cała wisząca nad nami konstrukcja przybliży się do ziemi. Nasze zadanie polega na tym, aby bloki nie spadły nam na głowę.

Głównym wariantem rozgrywki w Tumblestone jest Story Mode, tryb fabularny, w który odwiedzamy różne światy liczące po ileś pomniejszych plansz (jego przejście zająć może nawet kilkadziesiąt godzin). Na uwagę zasługuje fakt, iż każdy świat wprowadza do formuły nowe patenty urozmaicające zabawę. Mogą to być dla przykładu bloki w kolorach tęczy, szare bloki utrudniające usuwanie tych kolorowych, ruchome kolumny itd. Pozostałe tryby to Quest, w którym czekają na nas setki najrozmaitszych wyzwań, Heartbeat, gdzie usuwamy bloki ścigając się z czasem, Marathon oraz Infinipuzzle (rozgrywka trwa w nim dopóki nie przegramy).

Oprócz trybów dla jednego gracza twórcy przygotowali też kilka wariantów multiplayerowych. Dostępne są trzy: Battle, Tug of War oraz Puzzle Race. Do tego dochodzą też sieciowe rankingi. Grać mogą cztery osoby jednocześnie (także w wariancie lokalnym).

Wideo - Tumblestone

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper