Puyo Puyo Tetris

Puyo Puyo Tetris

7,4
14 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.8
PC 5.0
PS4 7.7
XONE 5.0
PS3 -
PS Vita -
3DS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
06.02.2014
Europa:
28.04.2017
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
06.02.2014
Europa:
28.04.2017

Recenzja redakcji

Puyo Puyo Tetris - recenzja gry
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Puyo Puyo Tetris - recenzja gry
NS PC PS4 XONE

Puyo Puyo Tetris - opis gry

Puyo Puyo Tetris to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez studio Sonic Team i wydana w Europie przez Deep Silver. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 3, PlayStation Vita, Xbox One, Wii U, 3DS, PlayStation 4, Nintendo Switch (na Zachodzie ukazały się tylko te dwie ostatnie wersje) oraz na PC.

Produkcja Sonic Team łączy cechy dwóch gier - serii Puyo Puyo, która z jednym wyjątkiem nie ukazywała się wcześniej na Zachodzie, oraz niezwykle popularnego Tetrisa. Oferuje ona też kilka wariantów rozgrywki.

Pierwszy to Versus, czyli rywalizacja. Uczestniczący w potyczce gracze mogą wybierać zasady panujące w Puyo Puyo, czyli łączenie glutów o tym samym kolorze (co najmniej cztery takie same), albo z Tetrisa, czyli układanie pełnych linii za pomocą kilku rodzajów klocków. Co warto wspomnieć, gracze nie muszą korzystać z tych samych zasad. Jeden może grać na jednych, drugi na drugich. Wraz ze zbijaniem znajdujących się na planszy glutów/klocków podrzucamy rywalowi ‘kamyczki’ do jego ogródka, które utrudniają mu działanie. Rundę przegrywa ten u kogo zapełniona zostania cała plansza. Aby wygrać cały pojedynek, musimy wygrać stosowną liczbę rund.

Oprócz tego dostępny jest jeszcze tryb Fusion, gdzie na jednej planszy pojawiają się jednocześnie i tetrisowe klocki, i kolorowe gluty, Swap, w którym zasady zmieniają się po pewnym czasie, Big Bang, gdzie w zależności od wybranych zasad korzystamy z mechaniki zwanej Fever Mode lub Lucky Attack, oraz Party, czyli trochę jak Versus, lecz z dodatkiem różnych power-upów/dopałek ułatwiających/utrudniających nam/rywalowi rozgrywkę. W wariancie wieloosobowym grać mogą cztery osoby jednocześnie.

Poza tym dostępny jest też tryb fabularny zwany Adventure Mode, w którym na przejście czeka dziesięć rozdziałów liczących po dziesięć plansz każdy.

Wideo - Puyo Puyo Tetris

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper