Angry Birds Star Wars

Angry Birds Star Wars

7,3
90 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.6
XONE 10.0
Wii U 7.0
PS3 8.1
X360 6.6
PS Vita 7.2
3DS 10.0
Mobile 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rovio Entertainment Ltd.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Śr. czas:
8 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
29.10.2013
Europa:
01.11.2013
Producent:
Rovio Entertainment Ltd.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Śr. czas:
8 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
29.10.2013
Europa:
01.11.2013

Angry Birds Star Wars - opis gry

Angry Birds Star Wars to kolejna odsłona bardzo popularnej gry logiczno-zręcznościowej, w której wściekłe ptaszyska walczą ze świniakami. Akcja gry osadzona została w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Tytuł zadebiutował w 2012 roku na urządzeniach mobilnych, by po jakimś czasie trafić na PS3, Xboksa 360, Wii, Wii U, 3DS-a, PS Vita, PS4 i Xboksa One.

Angry Birds składa się z kilku poziomów, które nawiązują do różnych wydarzeń z pierwszej trylogii Gwiezdnych Wojen. Tłem dla naszych zmagań są Tatooine, Gwiazda Śmierci, Hoth, Cloud City, Boba Fett Missions, Księżyc Endor oraz bonusowe Path of the Jedi i Golden Droid. Aby odblokować Path of the Jedi należy zdobyć trzy gwiazdki na każdym dostępnym poziomie (lub dostęp wykupić), podobnie ma się rzecz z Boba Fett Missions. Tutaj jednak trzeba zgarnąć pięć jet-packów (albo też dostęp wykupić).

Dalsza część tekstu pod wideo

W kwestii rozgrywki edycja Star Wars łączy cechy pierwszych części Angry Birds i Angry Birds Space - akcja dzieje się tu bowiem na powierzchni planet (panują na nich różne warunki) lub w przestrzeni kosmicznej, co sprawia, że rozgrywką zawsze rządzą nieco inne prawa. Co warto dodać, z wyjątkiem Blue Birda, reszta ptaszysk nabyła zupełnie nowe zdolności. Umiejętności te można z czasem usprawniać i zaliczyć z nimi wcześniejsze poziomy.

Fundamentalne założenia się nie zmieniły - na każdej planszy musimy ustrzelić wrogie świniaki wystrzeliwując z procy tytułowe wściekłe ptaszyska. Myk polega na tym, że gracz przed wystrzałem musi też wziąć pod uwagę prawa fizyki i rozstawienie obiektów obecnych na planszy. W Angry Birds Star Wars możemy odpalić specjalną umiejętność danego ptaka po zetknięciu się z obiektem.

W trakcie zmagań kolekcjonujemy gwiazdki. Gdy uzbieramy ich odpowiednią ilość, możemy wykupić sobie dostęp do pięciu Sokołów Millenium lub bonusowego poziomu Golden Droid. Wybór należy do nas. Kolejne bonusowe poziomy odblokowujemy uderzając w znajdowane gdzieniegdzie złote droidy.

Wersje konsolowe, względem tych z urządzeń mobilnych, posiadają nowe levele. Co warto podkreślić, zaimplementowano w nich multiplayer dla czterech osób.

Wideo - Angry Birds Star Wars

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper