Toki Tori 2

Toki Tori 2

5,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
NS 5.5
PC -
Wii U -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Two Tribes
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa
Premiery
Świat:
04.04.2013
Europa:
04.04.2013
Producent:
Two Tribes
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa
Premiery
Świat:
04.04.2013
Europa:
04.04.2013

Recenzja redakcji

Recenzja: Toki Tori 2+ (PS4)
5.5
Recenzja: Toki Tori 2+ (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Toki Tori 2 - opis gry

Toki Tori 2 to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez niezależne holenderskie studio Two Tribes. Tytuł ukazał się najpierw na konsoli Wii U, a potem został też przeniesiony na komputery osobiste z systemem Windows, OS X i Linux oraz na PS4.

Podobnie jak w pierwszej części, wcielamy się tutaj w postać tytułowego kurczaka. Pod względem rozgrywki produkcja Holendrów przypomina gry z serii Metroid lub podobne. Nie ma już podziału na levele, jak w oryginale, zamiast tego mamy dostęp do większego świata, którego poszczególne obszary połączone są teleporterami.

Poza zmianą struktury świata gra wprowadza także inną znaczącą zmianę - zamiast przedmiotów pozwalających rozwiązywać przeróżne spotykane po drodze zagadki do naszej dyspozycji oddano umiejętność gwizdania i tupania. Tylko za ich pomocą możemy wchodzić w interakcję z otaczającym światem. I tak gwiżdżąc jesteśmy w stanie przywołać inne zwierzęta do pomocy. Dla przykładu kraby mogą zbudować most, ropuchy połknąć przeciwników, a duże ptaki przetransportować podopiecznego w inne miejsce. Innym zastosowaniem tej umiejętności jest odgwizdywanie melodii, dzięki czemu uzyskać można osłony bądź przenieść się na mapę. Tupnięciem/uderzeniem odstraszamy z kolei przeszkadzajki. Uciekając wówczas w popłochu mogą one zniszczyć jakiś newralgiczny element otoczenia.

Poza tym warto dodać, że Toki Tori może wpaść do wody i następnie ociekając wodą chodzić po nasionach trawy, dzięki czemu ta rośnie. Jeszcze inną atrakcją jest obecność kamery służącej do robienia zdjęć napotykanym zwierzętom.

W grze nie zaimplementowano żadnych tutoriali. Do wszystkiego musimy dojść metodą prób i błędów.

Wideo - Toki Tori 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper