Tropico 6

Tropico 6

6,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.0
PS4 6.0
XONE 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Limbic Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   Ekonomiczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
29.03.2019
Europa:
29.03.2019
Producent:
Limbic Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   Ekonomiczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
29.03.2019
Europa:
29.03.2019

Tropico 6 - opis gry

Tropico 6 to gra strategiczna wyprodukowana przez Limbic Entertainment i wydana przez Kalypso Media. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Rozgrywka - Tropico 6

Produkcja Limbic Entertainment bazuje na tych samych założeniach co poprzednie odsłony cyklu. Tytuł pozwala nam wejść w buty El Presidente, dyktatora fikcyjnego karaibskiego państwa o nazwie Tropico. Naszym zadaniem jest umiejętne nim zarządzanie. Wydarzenia rozgrywają się w podczas czterech epok: kolonialnej, wojen światowych, zimnej wojny i w czasach współczesnych. Nowością w Tropico 6 są archipelagi - nasze państwo nie musi zajmować tylko jednej wyspy, jego terytorium może być większe, a wyspy można połączyć mostami.

Fundamenty rozgrywki nie uległy zmianie - nadal zarządzamy małą wyspą, dbając o rozwój gospodarczy, uprawiając politykę wewnętrzną i zagraniczną (co może np. polegać na rozprawie z opozycją w mniej lub bardziej demokratyczny sposób), lawirując między frakcjami i reagując na bieżące wydarzenia (jak klęski żywiołowe). W szóstej części wybudować można ponad 150 rodzajów budynków. Do tego dochodzą także nowe możliwości w takich aspektach jak środki transportu czy infrastruktura. Można także wysłać swoich agentów do obcych krajów, by stamtąd wykradać np. dzieła sztuki.

Gra daje nam sposobność wykreowania własnego dyktatora. Tropico 6 pozwala nam spersonalizować własny avatar, wybrać pojazd jakim poruszać się będzie dyktator, wygłaszać przemówienia, zbudować własny pałac i zadecydować o barwach flagi naszego państwa.

Oprócz standardowego trybu dla jednego gracza Tropico 6 posiada też multiplayer. Grać mogą razem cztery osoby jednocześnie.

Wideo - Tropico 6

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper