Workers & Resources: Soviet Republic

Workers & Resources: Soviet Republic

8,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
3Division
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna,   Ekonomiczna
Premiery
Świat:
15.03.2019
Europa:
15.03.2019
Producent:
3Division
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna,   Ekonomiczna
Premiery
Świat:
15.03.2019
Europa:
15.03.2019

Workers & Resources: Soviet Republic - opis gry

Workers & Resources: Soviet Republic to strategia ekonomiczna wyprodukowana i wydana przez studio 3Division. Tytuł ukazał się na komputerach. Początkowo został on udostępniony w ramach programu Early Access.

Produkcja studia 3Division pozwala nam wejść w buty zarządcy sowieckiej republiki. Naszym podstawowym zadaniem jest dbanie o dobrostan ludu pracującego miast i wsi. Żeby zrealizować ten cel, staramy się ręcznie sterować gospodarką i życiem społecznym. Gra nie stawia nam po drodze konkretnych wytycznych - to my sami staramy się znaleźć jak najlepszą strategię działania.

Oczkiem w głowie jest szeroko rozumiany przemysł. Gra pozwala nam tworzyć wielkie kompleksy z magazynami, stacjami przeładunkowymi, fabrykami itd. Możemy decydować co budować, w co inwestować i na eksploatacji jakich surowców się skupić. W funkcjonowaniu państwowej maszynerii ważni są też oczywiście ludzie. Po pierwsze, musimy posiadać wykwalifikowanych pracowników, by rzucać ich na newralgiczne odcinki: by wydobywali węgiel czy rudę żelaza, pracowali przy zbiorach, w fabrykach itd. Po drugie: nie bez znaczenia są również ich potrzeby. Podczas rozgrywki musimy zważać na poziom zadowolenia mieszkańców naszej republiki, np. zadbać o dobrą infrastrukturę. W razie buntu mamy też jednak możliwość skierowania wichrzycieli do przymusowej pracy.

Ceny surowców, warto dodać, zmieniają się w czasie rzeczywistym. Jednego dnia stal może dla przykładu kosztować 100 dolarów, a kilka miesięcy później dwa razy więcej. Fluktuacja cen na światowych rynkach ma później wpływ na koszty pracy i ceny usług, a co z tym idzie na nastroje w społeczeństwie.

Twórcy zadbali o to, by pod względem oprawy audio-video oraz stylistyki gra nawiązywała do czasów komunistycznych. Znajdziemy w niej rozliczne budynki i pojazdy z epoki, w tym krajobrazy nasuwające skojarzenia z latami 60., 70., 80., i 90.

Wideo - Workers & Resources: Soviet Republic

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper