Transport Fever 2

Transport Fever 2

7,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.0
XSX|S -
PC 8.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Urban Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna,   Ekonomiczna
Premiery
Świat:
11.12.2019
Europa:
11.12.2019
Polska:
11.12.2019
Producent:
Urban Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna,   Ekonomiczna
Premiery
Świat:
11.12.2019
Europa:
11.12.2019
Polska:
11.12.2019

Transport Fever 2 - opis gry

Transport Fever 2 to strategia ekonomiczna wyprodukowana przez studio Urban Games i wydana przez Good Shepherd Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych (Windows, macOS, Linux). W 2023 roku gra trafiła na PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X|S. 

W produkcji Urban Games stajemy na czele przedsiębiorstwa zajmującego się rozbudową infrastruktury transportowej. Podczas rozgrywki -- generalnie rzecz ujmując -- nasze zadanie sprowadza się do przygotowywania dróg i szlaków handlowych (lądowych, morskich, powietrznych), które następnie służą do przewożenia towarów wszelkiej maści oraz pasażerów. 

Nasze zmagania toczą się na przestrzeni ponad 150 lat - od roku 1850 do czasów współczesnych. Wraz z upływem czasu zmieniają się oczywiście środki transportu - początkowo korzystamy np. z parowców i koni pociągowych, tymczasem na dalszych etapach zmagań otrzymujemy do dyspozycji m.in. nowoczesne samoloty. Najważniejsze w trakcie naszej działalności jest sprawne łączenie wiosek, a także miast mniejszych i większych, by dać im możliwości rozwoju. W tym celu musimy obmyślać i realizować plany odnośnie tego, jak infrastruktura komunikacyjna powinna wyglądać. Przy czym zaznaczyć trzeba, że zadanie nie jest tak łatwe jak mogłoby się wydawać. Na względzie należy mieć rozmaite szczegóły - nie wystarczy tylko pociągnąć linii kolejowej z jednego miasta do drugiego, trzeba także zadbać o to, by przywiezione towary miał kto odebrać. Co warto jednak dodać, w grze nie ma konkurencyjnych przedsiębiorstw kierowanych przez sztuczną inteligencję ani losowych katastrof wciskających od czasu do czasu kij w szprychy naszej firmy.

Transport Fever 2 oferuje mapy w trzech strefach klimatycznych (tropikalna, sucha, umiarkowana). Względem poprzedniej części dodano funkcję umożliwiającą generowanie map w trybie swobodnej gry, poprawiono graficzny interfejs użytkownika, a także wprowadzono do rozgrywki szereg modyfikacji i udoskonaleń, jak nowe opcje ulepszania stacji.

Gra nie posiada trybu multiplayer. 

Wideo - Transport Fever 2

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper