Evil Genius 2: World Domination

Evil Genius 2: World Domination

10,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
PC 10.0
PS5 -
XSX|S -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rebellion
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   RTS
Premiery
Świat:
30.03.2021
Europa:
30.03.2021
Producent:
Rebellion
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   RTS
Premiery
Świat:
30.03.2021
Europa:
30.03.2021

Evil Genius 2: World Domination - opis gry

Evil Genius 2: World Domination to strategia czasu rzeczywistego wyprodukowana i wydana przez studio Rebellion Developments. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach. Był on kontynuacją gry wydanej w 2004 roku.

Rozgrywka - Evil Genius 2: World Domination

Pod względem rozgrywki gra przywodzi na myśl kultowego Dungeon Keepera. W produkcji Rebellion Developments wchodzimy w buty czarnego charakteru - tytułowego złego geniusza, którego zadaniem jest skonstruować broń masowej zagłady pozwalającej mu przejąć kontrolę nad światem. Droga do tego celu jest jednak długa i trudna. W międzyczasie zarządzać musimy tajną bazą naszej czyniącej zło organizacji i kasynem będącym przykrywką dla działalności przestępczej. Do wyboru mamy czterech geniuszy (każdy z nich ma swoje specjalności i misje) oraz trzy wyspy, gdzie znajdować się będzie baza. . 

Podczas rozgrywki naszym zadaniem jest przede wszystkim budowanie nowych pomieszczeń, rozbudowywanie infrastruktury czy przygotowywanie pułapek będących w stanie wyeliminować naprzykrzających się agentów. Innym ważnym filarem zmagań jest też szkolenie podwładnych. Każdy z nich ma swoje unikalne cechy i reprezentuje jedną z trzech klas. Podwładni wykonują zadania na miejscu (np. chronią nas przed inwazją), ale poza tym można ich również wysyłać w świat celem zrealizowania misji. Przynosi to wiele korzyści: w ten sposób gromadzimy złoto, rozbudowujemy organizację przestępczą, werbujemy coraz to lepszych (tzn. gorszych) zakapiorów i specjalistów, zdobywamy mniej lub bardziej użyteczne przedmioty itd.

Tak zwane Siły Sprawiedliwości w trakcie kampanii stanowią oczywiście przeszkodę utrudniającą realizację celów. Im bardziej znaczący jesteśmy, tym więcej kłód pod nogi jest nam rzucanych. 

Wideo - Evil Genius 2: World Domination

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych