Tropico 4

Tropico 4

6,9
10 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.7
X360 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Haemimont
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RTS,   Ekonomiczna
Premiery
Świat:
18.10.2011
Europa:
21.10.2011
Polska:
21.10.2011
Producent:
Haemimont
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RTS,   Ekonomiczna
Premiery
Świat:
18.10.2011
Europa:
21.10.2011
Polska:
21.10.2011

Tropico 4 - opis gry

Tropico 4 to strategia czasu rzeczywistego pozwalająca graczom wejść w buty dyktatora niewielkiej karaibskiej wysepki. Za jej produkcję odpowiadała ekipa Haemimont Games, a za wydanie Kalypso Media. Tytuł ukazał się na komputerach (Windows i Mac OS X) oraz na Xboxie 360.

Gra, jak wspomnieliśmy na wstępie, pozwala wejść w buty dyktatora rządzącego niewielką, fikcyjną karaibską wysepką. Jego ‘kampania’ składa się z trzech aktów - pierwszy zaczyna się niedługo po tym, jak zdobywa on władzę i rozpoczyna budowę raju na ziemi dla swojego ludu.

Rozgrywkę zaczynamy od wyboru wyspy, którą będziemy rządzić. Do wyboru są te przygotowane przez twórców, jak i opcja stworzenia własnej od podstaw. Następnie decydujemy się na avatar, który będzie nas reprezentował w świecie gry. Tu możliwości są takie same - przygotowane uprzednio przez twórców wizerunki dyktatorów lub możliwość stworzenia własnego El Presidente.

Pełniąc funkcję prezydenta dbamy nie tylko politykę państwa, ale też o gospodarkę. Na wyspie możemy postawić przeróżne przybytki spełniające odmienne role - koszary, hotele, kopalnie, szkoły itd. itp. Obywatele mają różne zapotrzebowania odnoszące się nie tylko do zwykłych potrzeb, ale też do rozrywki, toteż warto niekiedy wznieść kino bądź restaurację. Machnięcie ręką na potrzeby innych może się okazać tragiczne w skutkach - ten mniej drastyczny scenariusz to przegrane wybory (jeśli zechcemy wybory zorganizować), a scenariusz najgorszy to rebelia (w której obaleniu może pomóc wojsko). Ludność dzieli się na frakcje (np. intelektualiści, kapitaliści, komuniści, lojaliści) i z każdą należy się obchodzić inaczej.

Nowością w Tropico 4 są między innymi nowe czynniki losowe w postaci kataklizmów.

El Presidente może również nawiązywać relacje z obcymi państwami. Te miewają rozmaite żądania, np. mogą chcieć wybudować poligon na terytorium naszego państewka. To, jak radzimy sobie w dyplomacji, rzutuje też na politykę wewnętrzną.

Gra oferuje fabularną kampanię, w której czeka na nas dwadzieścia misji, oraz tryb pozwalający zarządzać wyspą bez żadnych ograniczeń narzucanych przez fabułę.

Wideo - Tropico 4

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper