Port Royale 3: Pirates & Merchants

Port Royale 3: Pirates & Merchants

6,1
10 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
PS3 6.2
X360 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gaming Minds Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   Ekonomiczna
Premiery
Świat:
07.09.2012
Europa:
07.09.2012
Producent:
Gaming Minds Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   Ekonomiczna
Premiery
Świat:
07.09.2012
Europa:
07.09.2012

Port Royale 3: Pirates & Merchants - opis gry

Port Royale 3: Pirates & Merchants to pierwszy tytuł z kupiecko-pirackiej serii wydany na konsolach. Wcześniejsze dwie odsłony Port Royale pojawiły się tylko na PC. Deweloperzy z Gaming Minds Studios nie upraszczali rozgrywki w trakcie konwertowania gry na PlayStation 3, Xboksy 360 i komputery osobiste - Port Royale 3 to pełnoprawny tytuł strategiczno-ekonomiczny, który wykazuje się dużym skomplikowaniem gameplayu.

Gra podejmuje temat morskich przygód na Karaibach na przełomie XVII i XVIII wieku. W trakcie rozgrywki można się wcielić w młodego dowódcę okrętu, który rozpocznie karierę kupca lub korsarza. W obu przypadkach musimy jednak zbudować prężne, bogate imperium w celu zdobycia serca pięknej córki gubernatora miasta Port Royale.

W trakcie rozgrywki celem gracza jest rozbudowa posiadanej floty okrętów i wzmacnianie gospodarcze wybranych portów. Drogi do tego celu są dwie - można skupić się na wymianie handlowej określonymi towarami (np. konopią indyjską, jedwabiem czy kawą) między różnymi miastami. W jednym porcie kupujemy tanio, w innym sprzedajemy drogo i od nowa - tutaj zabawa rozgrywa się wyłącznie poprzez rozmaite tabelki i menusy. Możemy też skupić się na działalności pirackiej lub - w przypadku gdy będziemy działać dla jakiegoś państwa - korsarskiej. Po zainicjowaniu walki morskiej gracz przenoszony jest z ogólnej mapy archipelagu karaibskiego na szczegółową planszę 3D, na której przedstawione są okręty obu stron starcia. W tym miejscu możemy wykazać się również zręcznością. Sukces zależeć będzie nie tylko od liczby dział i ludzi na statku, ale też od naszego sprawnego kierowania okrętami.

Port Royale 3 nie wyróżnia się piękną oprawą wizualną. Gra posiada jednak przejrzysty i dobrze dopracowany do wymogów konsolowych kontrolerów interfejs (recenzenci chwalili PR3 za dobrze przemyślane sterowanie na X360 i PS3). Wadą produkcji jest natomiast zbytnia schematyczność przy dłuższej rozgrywce - dziennikarze wskazywali, że brakuje w Port Royale 3 zaskoczeń. Każda nowo rozpoczęta kampania przebiega w podobny sposób, nie ważne czy chcemy rozpocząć karierę jako pirat, korsarz czy kupiec. Warto zwrócić jednak uwagę na to, że podobnych, poważnych tytułów ekonomicznych brakuje na X360 i PS3.

Wideo - Port Royale 3: Pirates & Merchants

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper