Age of Booty

Age of Booty

6,5
18 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS3 6.4
X360 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Certain Affinity
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
15.10.2008
Europa:
15.10.2008
Producent:
Certain Affinity
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
15.10.2008
Europa:
15.10.2008

Age of Booty - opis gry

Age of Booty to strategia czasu rzeczywistego wyprodukowana z myślą o cyfrowej dystrybucji przez studio Certain Affinity i wydana przez Capcom. Gra ukazała się na PC, PlayStation 3 i Xboxie 360. W 2008 roku tytuł mianowano do Xbox Live Arcade Awards w kategorii “Najlepsza nowa gra” i “Najlepszy multiplayer”.

Age of Booty to strategia w klimatach pirackich. Plansze, na której toczy się gra, podzielono na pola w kształcie sześcianów, po których porusza się (a w zasadzie pływa) gracz swoim statkiem. Jeśli nasze pole styka się z polem zajmowanym przez przeciwnika, statek handlowy, miasto lub osadę wówczas automatycznie przeprowadzamy ofensywę. Celem jest podbicie pewnej liczby miast.

 

Statek opisują trzy parametry, które możemy ulepszyć trzykrotnie. Są to szybkość, wytrzymałość i siła ognia. Co warto jednak pamiętać, upgrade siły ognia obniża szybkość. Rozbudowywać można ponadto posiadane miasta, co czynimy za pomocą złota, drewna i rumu. Owe surowce znajdujemy w skrzyniach unoszących się na wodzie, zgarniamy po zniszczeniu przeciwnika, splądrowaniu wiosek itd. 

 

Od czasu do czasu gracz natyka się również na statek handlowy. Może on zaatakować każdego niezależnie od bandery, ale jego zniszczenie nagradzane jest surowcem lub jedną z czterech “mocy”: Bomb (zadaje duże obrażenie w obrębie pola), Whirlpool (przenosi statek w losowe miejsce na mapie), Ghost Ship (czyni statek niezniszczalnym dopóki nie wystrzeli) oraz Pilfer Monkey (kradnie od przeciwnika dwa surowce tego samego typu).

 

Dla pojedynczego gracza przygotowano w Age of Booty siedem wyzwań na trzech poziomach trudności, czyli łącznie 21 zadań. Dostępne są również trzy tryby stworzone z myślą o multiplayu - do wyboru mamy w nim rozgrywkę dla czterech, sześciu i ośmiu graczy jednocześnie. W grze zaimplementowano voice-chat, a w wersji na Xboxa 360 dodano nawet wsparcie avatarów.
 

Wideo - Age of Booty

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper