Tropico

Tropico

7,4
7 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PopTop Software
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
21.04.2001
Europa:
21.04.2001
Polska:
31.05.2001
Producent:
PopTop Software
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
21.04.2001
Europa:
21.04.2001
Polska:
31.05.2001

Tropico - opis gry

Tropico to strategia ekonomiczna autorstwa PopTop Software wydana przez GoD Games (Gathering of Developers) na Windowsa, a później także na Macintosha - zapowiedziana była także wersja na Sega Dreamcast, ale finalnie została anulowana. Gra trafiła także, jako część Tropico Trilogy, do cyfrowej dystrybucji poprzez Steam.

Tytuł jest przedstawicielem gatunku strategii ekonomicznej, gdzie gracz zarządza pewny miejscem z różnorodnymi mieszkańcami. Każdy z nich ma swoje cechy jak podejście do religii czy systemu politycznego, czy rozwijają się w czasie - schemat zarządzania do pewnego stopnia przypomina ten znany z m. in. serii SimCity. Z całością zasilaną ulepszoną technologią innej gry studia, Railroad Tycoon II, można zapoznać się jedynie w pojedynkę.

Fabularnie tytuł przedstawia losy komunistycznego dyktatora, który pewnego dnia obejmuje władzę nad jedną z wysp na Morzu Karaibskim - jest ona znana jako Tropico. Teraz musi on na drodze odpowiedniego zarządzania zasobami naturalnymi wejść na drogę dobrobytu - wyłącznie swojego lub wszystkich ludzi. Przy okazji będzie on nie tyle uczestniczył w rozgrywkach politycznych, co także wykorzystywał dyplomację czy rozwiązywał problemy natury społecznej   

Tytuł ukazał się także w Polsce, gdzie tytuł w premierowej cenie 115 zł dystrybuowany był przez ówczesnego partnera wydawcy, Play-It. W tym wydaniu gry z pełną lokalizacją poza instrukcją zawarto m. in. płytę CD z bonusami, podkładkę pod mysz i metalowy shaker.

Wideo - Tropico

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper