Tricky Towers

Tricky Towers

6,7
21 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.0
PC -
PS4 6.9
XONE 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
WeirdBeard
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Akcja
Premiery
Świat:
02.08.2016
Europa:
02.08.2016
Producent:
WeirdBeard
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Akcja
Premiery
Świat:
02.08.2016
Europa:
02.08.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Tricky Towers (PS4)
8.0
Recenzja: Tricky Towers (PS4)
PS4

Tricky Towers - opis gry

Tricky Towers to gra logiczna wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Weird Beard. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Rozgrywka - Tricky Towers

Dalsza część tekstu pod wideo

Tricky Towers to wariacja na temat popularnego Tetrisa. Tu także rozchodzi się o układanie kilku rodzajów klocków, ale tym razem rzecz nie sprowadza się do tworzenia pełnych linii i usuwania tego, co zalega na planszy, ale wręcz przeciwnie - do budowania jak najwyższych, stabilnych wież. Klocki, jakie się pojawiają, różnią się nie tylko kształtem, ale też wagą co należy mieć na względzie podczas rozgrywki. Zmagania urozmaicają zaklęcia (gracze wybierają tu sobie bowiem postać czarodzieja/czarodziejki) mogące ułatwić nam życie lub utrudnić je rywalom. Przykładem takich ‘power-upów’ jest możliwość ‘ustabilizowania’ klocka tak by się nie przewrócił (nawet wbrew prawom fizyki) bądź powiększenie klocka przeciwnikowi, aby dodatkowo utrudnić mu zadanie.

Gra oferuje kilka wariantów rozgrywki. W trybach dla jednego gracza (tych są cztery) musimy zbudować wieżę o określonej wysokości mieszcząc się w wyznaczonym czasie, wykorzystać wszystkie klocki aby zbudować wieżę i nie przekroczyć nią linii, rywalizować z przeciwnikami korzystającymi z power-upów albo układać klocki dopóki, dopóty nie skusimy (Endless). W multiplayerze (grać mogą maksymalnie cztery osoby) dostępne do wyboru są trzy tryby. Jest to wyścig (wygrywa ten, kto zbuduje najwyższą wieżę w wyznaczonym czasie), Puzzle (budowa wieży przy użycie określonej liczby klocków tak, aby nie przekroczyła linii) oraz Survival (rywalizacja z użyciem power-upów).

Edycja na Nintendo Switch, która ukazała się najpóźniej ze wszystkich, zawierała wszystkie darmowe i płatne dodatki.

Wideo - Tricky Towers

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper