Brut@l

[email protected]

8,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.0
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Stormcloud Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
09.08.2016
Europa:
09.08.2016
Producent:
Stormcloud Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
09.08.2016
Europa:
09.08.2016

[email protected] - opis gry

[email protected] to gra action-adventure w konwencji dungeon crawlera wyprodukowana i wydana przez niezależne szkockie studio Stormcloud Games. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 i PC. Inspiracją były dlań klasyczne komputerowe RPG z lat 80. wykonane w kodzie ASCII.

Rozgrywka - [email protected]

[email protected] oddaj hołd komputerowym eRPeGom z lat 80., a konkretnie tym wykonanym w kodzie ASCII. Cel jaki przed nami postawili twórcy jest jasny - musimy przejść liczących 26 pięter dungeon i pokonać czekającego na końcu strażnika. Do wyboru mamy jedną z czterech postaci (ranger, wojownik, mag i amazonka). Każda z nich dysponuje innymi perkami oraz umiejętnościami.

Inspiracje Stormcloud widoczne są zwłaszcza w przypadku oprawy graficznej. Choć oczywiście nie jest ona tak minimalistyczna jak w grach faktycznie wykonanych w ASCII, to na każdym roku znajdziemy jakieś elementy przywodzące je na myśl. Podłoże składa się np. z czarnych bloków z białymi kropkami, a takie rzeczy jak woda, ogień, trucizna czy nasz ekwipunek oznaczone są znakami wspomnianego kodu.

Rozgrywka także czerpie z klasyków, ale oczywiście zaimplementowano w niej również współczesne rozwiązania. Piętra dungeonu są generowane proceduralnie, tak więc za każdym podejściem zmienia się układ pomieszczeń. Ważną częścią rozgrywki jest crafting. W trakcie eksploracji natykamy się na rozmaite dobra, które mogą posłużyć do stworzenia jakiejś przydatnej mikstury bądź ulepszenia/sklecenia broni.

Oczywiście zmagania rozpoczynamy skromnie, ale z czasem pozyskujemy coraz lepsze uzbrojenie. Co jednak warto dodać, gra posiada elementy roguelike. To znaczy, że wpadka wiąże się z poważnymi konsekwencjami, tzn. utratą progresu na drzewku rozwoju. Da się to jednak obejść składając ofiarę z konkretnych przedmiotów w wyznaczonych miejscach (ołtarz) i pozyskując w ten sposób dodatkowe życia.

Gra oferuje multiplayer dla maksymalnie czterech osób, a także edytor dungeonów, które można potem przechodzić lub się nimi dzielić.

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper