Transport Tycoon

Transport Tycoon

7,2
18 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PSone 5.3
SAT -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
MicroProse
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1994
Producent:
MicroProse
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1994

Transport Tycoon - opis gry

Transport Tycoon to gra strategiczna, w której gracz zajmuje się zarządzaniem firmą transportową. Tytuł wyprodukował Chris Sawyer, a wydało MicroProse. Ukazał się on pierwotnie na komputerach z systemem DOS, a później został też przeniesiony na PlayStation i Saturna (ta druga wersja ukazała się tylko w Japonii).

Transport Tycoon pozwala nam zasiąść na fotelu prezesa firmy transportowej. Rozpoczynamy w 1930 roku w trakcie szalejącego wielkiego kryzysu, a naszym celem jest zbudować imperium. Kupować samochody ciężarowe, statki, pociągi, samoloty, brać pod uwagę postęp technologiczny. Grać możemy ze sztuczną inteligencją lub z żywymi rywalami (multiplayer dostępny jest tylko na PC).

 

Działalność rozpoczynamy na pustym skrawku ziemi mając do dyspozycji ograniczone środki. Na początku warto wybudować drogę łączącą miasta, usłać ją przystankami, zbudować zajezdnię autobusów i ustalić rozkład jazdy. Wraz z postępami i napływem pieniędzy możemy działać z większym rozmachem: wybudować porty, lotniska albo położyć tory kolejowe, dokupując przy tym stosowne środki lokomocji.

 

Oczywiście nie bez znaczenia jest lokalizacja. Zamiast stawiać firm w szczerym polu lepiej szukać miejsc, które dadzą perspektywę zwiększenia przychodów, np. niedaleko farm czy fabryk. Dzięki temu będziemy mogli zająć się transportem towarów, który jest bardziej intratny niż przewóz pasażerów. Do tych wszystkich zadań potrzebować będziemy jednak konkretnych pojazdów.

 

W grze zaimplementowano system oceniający jakość usług naszej firmy. Jeśli jakieś miasto ocenia ją kiepsko, wówczas możemy otrzymać zakaz wyburzania budynków i stawiania nowych.

 

O ważnych informacjach podczas rozgrywki informują gazety.

Wideo - Transport Tycoon

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper