SimCity (1989)

SimCity (1989)

7,5
30 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.6
SNES 8.0
AMIGA 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Maxis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
54.5 godzin
Premiery
Świat:
1989
Europa:
1989
Producent:
Maxis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
54.5 godzin
Premiery
Świat:
1989
Europa:
1989

SimCity (1989) - opis gry

SimCity to gra strategiczna, w której zadaniem gracza jest zarządzanie miastem. Tytuł odniósł w swoim czasie duży sukces, trafiając na rozmaite platformy, między innymi PC, Amiga oraz Super Nintendo. Za produkcję odpowiadało studio Maxis, rolę głównego designera pełnił Will Wright.

W SimCity wcielamy się w świeżo upieczonego burmistrza miasta, a naszym najważniejszym zadaniem jest stworzyć miejsce, które będzie przyjazne dla mieszkańców. W tym celu budujemy nowe domy, fabryki, szkoły, sklepy, rozbudowujemy komunikację miejską, a także wyznaczamy np. charakter dzielnic. Z czasem pojawiają się mieszkańcy, którzy rozwój biorą we własne ręce, ale zależy to od kilku czynników - poziomu przestępczości, wysokości podatków, sąsiadujących budynków lub dostępu do energii elektrycznej. Dobre zarządzanie sprawia, że mała mieścina przekształca się w końcu w powalającą potęgą metropolię.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Oprócz trybu, który nie stawia przed nami konkretnych wytycznych, poza tymi ogólnymi, mamy tu również do wyboru pewną ilość scenariuszy - każdy z nich oferuje zupełnie inne wyzwanie. Dla przykładu Detroit w 1972 cierpi z powodu wysokiego poziomu przestępczości, Rio de Janeiro z połowy XXI wieku zmaga się z efektami globalnego ocieplenia, w Bostonie w roku 2010 doszło do awarii elektrowni jądrowej, Tokyo z lat 60. jest atakowane przez różne potwory w typie Godzilli, a San Francisco z początku XX wieku zostało rozpirzone przez trzęsienie ziemi. Z tymi problemami, a także z innymi (np. występującymi losowo kataklizmami), będziemy sobie musieli poradzić wyprowadzając wybrane miasto na prostą.

 

Poszczególne wersje gry nieco się od siebie różniły. Dodano np. nowe scenariusze, a wersja na SNES-a, za którą odpowiadało Nintendo, wprowadziła też kilka innych dodatków - gościnny występ zaliczył w niej Bowser (odgrywając rolę potwora atakującego miasta), dodano nowe budynki, pomnik Mario dla tych, których miasto przyciągnie pół miliona mieszkańców, funkcję doradcy, a także nagrano nową ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Soyo Oke.

Wideo - SimCity (1989)

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper