Theme Hospital

Theme Hospital

7,7
51 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.7
PSone 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bullfrog Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
01.03.1997
Europa:
01.04.1997
Polska:
1997
Producent:
Bullfrog Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
01.03.1997
Europa:
01.04.1997
Polska:
1997

Theme Hospital - opis gry

Theme Hospital to gra strategiczna, w której zadanie gracza sprowadza się do zarządzania szpitalem. Za jej produkcję odpowiadało Bullfrog Productions, a za wydanie Electronic Arts. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na PlayStation.

Grę rozpoczynamy mając do dyspozycji pusty budynek. Następnie musimy zorganizować sobie pracę wypełniając pokoje sprzętem medycznym, biurkami i zatrudniając pracowników: począwszy od lekarzy, poprzez pielęgniarki, a skończywszy na fachowcach i recepcjonistkach. Gdy już uporamy się z kwestiami najbardziej istotnymi dla funkcjonowania placówki medycznej (stworzenie niektórych gabinetów jest obowiązkowe), wówczas możemy się zająć sprawami na pozór drugorzędnymi, ale w gruncie rzeczy też niezbędnymi, jak postawienie automatów z napojami, krzeseł czy roślin ożywiających nieco korytarze szpitala. Z czasem da się też kupić ziemię, co otwiera przed nami możliwość rozbudowania budynku i tym samym działania z większym rozmachem.

Wszechobecność chorób nie sprawia, że gra jest przygnębiająca. Przeciwnie - Theme Hospital nie traktuje siebie nazbyt poważnie. Wiele chorób jest fikcyjnych, np. dolegliwość objawiająca się spuchniętą głową pacjenta przez co ta wygląda jak balon. I tak samo choroby te wymagają posiadania odpowiedniego sprzętu, także fikcyjnego. Tu warto zresztą dodać, iż o sprzęt należy regularnie dbać. Jeśli nie będziemy tego robić, w skrajnym przypadku może on wybuchnąć demolując gabinet i zabijając pacjentów wraz z przebywającym w środku personelem.

Prowadząc działalność stale pracujemy na wizerunek szpitala. Jeśli jakość usług i ich ceny są dobre, wówczas możemy spodziewać się większej liczby pacjentów. Wraz z postępami czekają na nas nowe wyzwania. Mogą to być wizyty VIP-ów, rozmaite sytuacje kryzysowe, epidemie i trzęsienia ziemi.

Wersja na PC posiada multiplayer dla maksymalnie czterech osób.

Wideo - Theme Hospital

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper