KKND2: Krossfire

KKND2: Krossfire

7,3
15 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3
PSone 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Beam Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
15.04.1999
Europa:
15.04.1999
Producent:
Beam Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
15.04.1999
Europa:
15.04.1999

KKND2: Krossfire - opis gry

KKND2: Krossfire to strategia czasu rzeczywistego w klimatach postapokaliptycznych wyprodukowana przez Beam Software i wydana przez Infogrames. Tytuł, w odróżnieniu od pierwowzoru, ukazał się nie tylko na PC, ale i PlayStation.

Akcja toczy się w postapoklaiptycznej rzeczywistości. Jest rok 2179, minęło 100 lat od “wielkiej wojny nuklearnej”, która zamieniła świat w pustkowie. Mamy tu do czynienia z trzema frakcjami walczącymi o przetrwanie/dominację. Mowa o Survivors, czyli ludziach, którzy przetrwali nuklearną apokalipsę siedząc w podziemnych schronach, Evolved, zmutowanych ludziach, którzy pozostali na powierzchni w najbardziej ‘gorącym’ okresie, oraz Series 9. Ci ostatni są w ‘dwójce’ nowi. Jest to armia robotów pracujących wcześniej na farmach, która zbuntowała się po tym, jak ludzie (Survivors) zaczęli niszczyć ich uprawy.

 

KKND to dość standardowa strategia czasu rzeczywistego. Gra podzielona jest na misje, podczas których naszym zadaniem jest przeważnie wytrzebienie sił nieprzyjaciela (co warto dodać, czasami może się zdarzyć, że walczymy z dwiema wrogimi frakcjami jednocześnie). Bitwy rozgrywają się na pustkowiach, w lasach oraz wyniszczonych miastach. Jak na RTS-a przystało, nie brakuje tutaj zarządzania surowcami. W tym akurat przypadku jest to ropa naftowa. Nowością w drugim KKND jest dodanie obiektów, które ułatwiają jej eksploatację. Poszczególne jednostki z czasem nabywają doświadczenie, co pozwala rozwijać ich potencjał bojowy. Dzięki temu są np. bardziej wytrzymałe, zadają większe obrażenia a nawet potrafią regenerować zdrowie.

 

Gra oferuje i kampanię singlową, i multiplayer dla maksymalnie dwóch graczy. Na PC można było grać przez internet.

Wideo - KKND2: Krossfire

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper