North & South

North & South

8,5
53 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.3
NES 7.0
AMIGA 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Infogrames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
9.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1990
Europa:
1990
Producent:
Infogrames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
9.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1990
Europa:
1990

North & South - opis gry

North & South to gra strategiczna wyprodukowana i wydana przez Infogrames między innymi na komputery PC i Amiga oraz na konsolę Nintendo Entertainment System. Tytuł powstał na bazie belgijskiego komiksu Les Tuniques Bleues i opowiadał -- z przymrużeniem oka -- o amerykańskiej wojnie secesyjnej.

W przypadku North & South mamy do czynienia zasadniczo ze strategią turową. Przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki możemy pogrzebać w ustawieniach, by wpłynąć na rozmaite kwestie: rok startu kampanii, poziom sztucznej inteligencji, warunki pogodowe, obecność ingerujących w konflikt Brytyjczyków bądź rodowitych Amerykanów itd. Jest też multiplayer dla dwóch osób.

 

Po wybraniu strony konfliktu zaczynamy grę. Rozgrywkę można podzielić na trzy części. Pierwsza z nich to Strategic Phase. Na tym etapie mamy przed sobą mapę Stanów Zjednoczonych podzielonych na terytoria zajmowane przez Unię i Konfederatów. Oczywiście chodzi tu o to, by decydować o natarciu na kolejne tereny, zwłaszcza takie, na których znajdziemy stacje kolejowe. Ich obecność (posiadanie) umożliwia bowiem dostarczenie posiłków.

 

Gdy dwie armie spotkają się na mapie, dochodzi do starcia na oddzielnym obszarze. W skład walczącego oddziału wchodzi wówczas kilka rodzajów jednostek - kawaleria, artyleria i piechota. Naszym zadaniem jest wytrzebienie sił nieprzyjaciela oraz zrobienie użytku z obiektów o strategicznym znaczeniu, np. mostów. Trzecia część gameplayu ma związek z przejmowaniem wspomnianych stacji kolejowych. Zrobić to możemy na dwa sposoby - albo podbijając okoliczne tereny, albo decydując się na frontalny atak. W tym drugim przypadku bierzemy udział w minigierce przypominającej scrollowanego platformera. Nasz podopieczny musi unikać innych żołnierzy, psów a także materiałów wybuchowych, by wyrobić się w czasie. Uderzenie ‘przeszkadzajki’ wprawdzie nie zabija, ale może zabrać cenny czas. Cel jest prosty - dotrzeć z punktu A do punktu B.

Wideo - North & South

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper