Conker: Live and Reloaded

Conker: Live and Reloaded

8,6
37 oceny

Ocena wg platformy:

XBOX 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Platformowa
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
21.06.2005
Europa:
24.06.2005
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Platformowa
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
21.06.2005
Europa:
24.06.2005

Conker: Live and Reloaded - opis gry

Conker: Live and Reloaded to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez brytyjskie studio Rare i wydana przez Microsoft. Tytuł ukazał się na Xboxie. Live and Reloaded to remake Conker's Bad Fur Day z Nintendo 64 z dodatkami typu sieciowy multiplayer.

Gra oferuje dwa główne tryby rozgrywki. Pierwszy to singlowy tryb fabularny, który nie uległ większym zmianom względem pierwowzoru. Tytułowy Conker to wiewiórka, główny bohater, który po bibce traci kontakt z rzeczywistością - chce się po prostu dostać do swojej dziewczyny, ale słabo mu to wychodzi. W efekcie, prowadzony przez niewidzialną moc, trafia do alternatywnego świata, gdzie rządy sprawuje głupawy monarcha King Panther. Ma on jedno życzenie - potrzebuje nogi do stołu, który się zepsuł.

Dalsza część tekstu pod wideo

Conker’s Bad Fur Day w aspekcie gameplayowym to platformer z elementami akcji. Gracz pokonuje tu w pełni trójwymiarowe poziomy, które wybiera z mapy. Początkowo wybór jest ograniczony, ale z czasem ulega to zmianie. Nowe podwoje otwierają pieniądze zdobywane za wykonywanie questów zlecanych przez napotykanych NPC-ów. Może to być pokonanie kogoś, rozwiązanie zagadki, zebranie jakichś przedmiotów lub inne czynności. Wachlarz umiejętności wiewióra nie jest przy tym skromny. Conker potrafi skakać, biegać, walić przeciwników po głowie kijem bejsbolowym (zamiast patelni), a także nurkować (przez ograniczoną ilość czasu), wspinać się, przesuwać ciężkie obiekty czy regenerować zdrowie czekoladą. Pojawiają się także kontekstowe czynności zależne od tego, co akurat widzimy na ekranie.

Jeśli chodzi o multiplayer, to grać może w nim szesnaście osób. Do wyboru są dwie frakcje, a w każdej z tych frakcji możemy wybrać klasę postaci, co wpływa nie tylko na jej umiejętności, ale też na dostęp do specjalnych przedmiotów i pojazdów. Co ciekawe, multi oferuje zasadniczo dwie kampanie, które opowiadają inne historie rywalizacji między wspomnianymi frakcjami.

Wideo - Conker: Live and Reloaded

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper