Chili Con Carnage

Chili Con Carnage

6,9
14 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 6.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Deadline Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
11 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
16.02.2007
Europa:
16.02.2007
Producent:
Deadline Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
11 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
16.02.2007
Europa:
16.02.2007

Chili Con Carnage - opis gry

Chili Con Carnage to strzelanina z widokiem z perspektywy trzeciej osoby wyprodukowana przez studio Deadline Games i wydana przez Eidos Interactive tylko na PlayStation Portable. Gra była duchowym spadkobiercą Total Overdose.

Produkcja Deadline Games czerpie garściami inspiracje z filmów Johna Woo czy Roberta Rodrigueza. Głównym bohaterem gry jest Ramiro "Ram" Cruz, którego ojciec, Ernesto pracujący jako agent federalny, prowadzi sprawę przeciwko największemu meksykańskiemu kartelowi narkotykowemu. Pech jednak chce, że gangsterzy sami wychodzą z inicjatywą i zabijają Ernesto w dniu jego urodzin (co gorsza, zabijają też małe kotki będące prezentem dla niego). Teraz to Ram musi wziąć sprawy w swoje ręce i zemścić się na bandziorach.

Polując na gangsterów Ram odwiedzi różne miejscówki - pola uprawne, fabryki, obskurne mieściny czy dżungle. Gra jest shooterem tpp w stylu np. serii Max Payne, ale znacznie większy jest w niej nacisk na efekciarstwo. Nasz podopieczny może wykonywać różne akrobacje (łącznie z takimi, które przeczą prawu grawitacji), co ma niebagatelny wpływ na gameplay. Po prawej stronie ekranu znajduje się specjalny wskaźnik combo - zapełnia się on stopniowo jeśli eliminujemy nieprzyjaciół (w stosunkowo krótkim odstępie czasu) i robimy to w kreatywny, efektowny sposób, to znaczy bez popadania w sztampę i powtarzania tych samych schematów. Ram posiada do dyspozycji rozbudowany arsenał i może korzystać z pojazdów. Bogactwo tych ‘środków’ sprawia, iż teoretycznie levele można przechodzić klepiąc jeden combo chain.

Tryb fabularny składa się z dziewiętnastu leveli, które przerywane są od czasu do czasu wyzwaniami typu zdobycie określonej liczby punktów z jednego combosa lub przeżycie przez pewien czas. Pod koniec planszy jesteśmy oceniani medalami, co pozwala np. zwiększać ilość energii podopiecznego lub odblokowywać bonusową zawartość, jak postacie. Oprócz tego twórcy przygotowali również tryb El Macho, w którym walczymy z kurczakami i gra dobiega końca po zredukowaniu wskaźnika combo do zera, oraz multiplayer dla maksymalnie czterech osób.

Wideo - Chili Con Carnage

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper