Sniper Elite 4

Sniper Elite 4

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.8
PS4 7.4
XONE 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rebellion
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina tak.
Śr. czas:
16 godzin
Premiery
Świat:
14.02.2017
Europa:
14.02.2017
Polska:
14.02.2017
Producent:
Rebellion
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina tak.
Śr. czas:
16 godzin
Premiery
Świat:
14.02.2017
Europa:
14.02.2017
Polska:
14.02.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Sniper Elite 4 (PS4)
8.0
Recenzja: Sniper Elite 4 (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Sniper Elite 4 - opis gry

Sniper Elite 4 to taktyczna strzelanina wyprodukowana przez brytyjskie studio Rebellion Developments i wydana przez firmę Sold Out. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Switch.

Fabuła

Dalsza część tekstu pod wideo

Czwarta część Sniper Elite jest bezpośrednią kontynuacją części trzeciej. Głównym bohaterem gry jest ponownie Karl Fairburne, agent Office of Strategic Services, brytyjskiej agencji wywiadowczej z czasów II wojny światowej. Fairburne zostaje wysłany z ważką misją na Półwysep Apeniński (wcześniej działał w Afryce). Ma on przygotować grunt pod ofensywę aliantów i jednocześnie wspomóc włoski antyfaszystowski ruch oporu.

Gameplay

Sniper Elite 4 to taktyczna strzelanina, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Kampania składa się z rozmaitych misji w trakcie których nasze zadania sprowadzają się do eliminowania wskazanych celów. Produkcja Rebellion daje nam sporo swobody w kwestii tego, jak podejść do wykonania misji i jakich środków użyć (mapy są na przykład znacznie większe niż w poprzednich częściach cyklu, a dodatkowo możemy się wspinać). Najważniejsze ‘narzędzie’ na wyposażeniu Fairburne’a to oczywiście karabin snajperski, ale oprócz tego istnieją też inne możliwości eliminowania nieprzyjaciół, np. po cichu przez poderżnięcie gardła (poza tym dostępne są również inne rodzaje broni, w tym pułapki).

Podczas korzystania ze snajperki musimy nie tylko dobrze wycelować (a przed tym znaleźć dobre miejsce do oddania strzału), ale też wziąć pod uwagę inne czynniki, jak chociażby siła i kierunek wiatru. W ‘czwórce’ pojawia się oczywiście charakterystyczny dla poprzednich części x-ray/rentgen, który sugestywnie obrazuje, jakie zadaliśmy obrażenia przeciwnikowi. W tym kontekście warto wspomnieć, że sztuczna inteligencja przeciwników została bardziej dopracowana, dlatego sprawiają oni więcej kłopotów. Przykładowo po zniknięciu nieprzyjaciela zaczynają go szukać jego towarzysze broni.

Multiplayer

Oprócz kampanii gra posiada też tryby wieloosobowe. Po pierwsze, ograć w ten sposób można kampanię. Po drugie, dostępny jest tryb Przetrwanie, w którym razem z drugą osobą (grać można też w pojedynkę) stawiamy czoło nadciągającym falom przeciwników. I po trzecie jest też kilka trybów multi stworzonych z myślą o większej liczbie grających. Starcia toczą się w nich na sześciu mapach zaprojektowanych specjalnie z myślą o multi.

Wideo - Sniper Elite 4

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (41)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper