Tom Clancy's Splinter Cell

Tom Clancy's Splinter Cell

Ocena wg platformy:

PC 8.3
PS2 7.7
XBOX 8.6
GC 7.7
GBA 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft Montreal
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
17.11.2002
Europa:
29.11.2002
Producent:
Ubisoft Montreal
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
17.11.2002
Europa:
29.11.2002

Tom Clancy's Splinter Cell - opis gry

Tom Clancy's Splinter Cell jest dziełem studia Ubisoft Montreal, które zostało wydane w wersjach na PS2, Xboxa, Gamecube'a i GBA. Główny bohater - Sam Fisher - bierze na swoje barki zadania, których mało kto byłby w stanie się podjąć. Jako, że należy on do ściśle tajnej jednostki Third Echelon, jaka została powołana do życia przez NSA, w jego przypadku sprawa jest prosta - albo uda mu się wykonać cel konkretnej misji, albo rząd Stanów Zjednoczonych całkowicie zaprzeczy jego istnieniu.

Na wykonanie czeka tutaj czternaście misji, w których gracz musi wykazać się sprytem i umiejętnością działania po cichu. Choć oddany w ręce bohatera arsenał jest imponujący, a on nie musi przebierać w środkach, by wykonać powierzone mu zadanie, głównej roli nie odgrywa tutaj zabijanie przeciwników, lecz kombinowanie, w jaki sposób nie zostać zauważonym. Oponentów możemy więc eliminować po cichu lub po prostu ich omijać, nie wzbudzając przy tym żadnych podejrzeń, a tym bardziej nie wywołując alarmu. Gracze muszą korzystać z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą obecność cieni i za wszelką cenę unikać źródeł światła (które w razie potrzeby można niszczyć). Z pomocą przychodzą rozmaite gadżety, pokroju miernika światła, który odzwierciedla stopień, w jakim bohater jest widoczny dla oponentów. Ponadto do naszej dyspozycji oddano gogle termowizyjne oraz noktowizor, które okazują się niezastąpione w trakcie działania w ciemnościach, a także kamerę, dzięki której Fisher może na przykład podglądnąć, co znajduje się za drzwiami, nim zdecyduje się je otworzyć.

Oczywiście z przeciwnikami można radzić sobie przy pomocy wyposażonej w tłumiki broni palnej, jednak nawet wtedy konieczne jest zachowanie ostrożności. Ciała zabitych przeciwników należy bowiem ukrywać, gdyż w przypadku, w którym zwłoki zostaną wykryte przez innego wroga, ten natychmiast wszczyna alarm. Fisher potrafi również zakradać się do oponentów od tyłu, co pozwala nie tylko na ich cichą eliminację, lecz również na wykorzystanie ich w roli żywej tarczy. W trakcie eksploracji kolejnych miejscówek bohater wykazuje się również umiejętnościami akrobatycznymi, dzięki czemu może dostać się w trudno dostępne miejsca.

Wideo - Tom Clancy's Splinter Cell

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper