Batman Begins

Batman Begins

7,1
71 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.0
XBOX 7.3
GC 7.2
GBA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Eurocom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Skradanka
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
14.06.2005
Europa:
17.06.2005
Polska:
17.06.2005
Producent:
Eurocom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Skradanka
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
14.06.2005
Europa:
17.06.2005
Polska:
17.06.2005

Batman Begins - opis gry

Batman Begins to dzieło studia Eurocom Entertainment Software, które zostało wydane przez Electronic Arts w przeddzień światowej premiery filmu o tym samym tytule. Gra zadebiutowała w 2005 roku w wersjach na PlayStation 2, Xboxa oraz GameCube'a. Pojawiła się także wersja na GBA. Tytuł opowiada historię Bruce'a Wayne'a, którego traumatyczne przeżycia z dzieciństwa popchnęły do założenia czarnego kostiumu nietoperza i siania postrachu w przestępczym światku Gotham City.

Batman Begins stanowi wierną adaptację filmu Christophera Nolana i, poza kilkoma wyjątkami, jej warstwa fabularna sztywno trzyma się tego, co zostało opowiedziane w oryginale. Głównym przeciwnikiem Człowieka-Nietoperza jest zatem Scarecrow, który ma na swoim podorędziu niemal prywatną armię. Ważną rolę w Batman Begins odgrywa skradanie i granie na emocjach dobrze uzbrojonych przeciwników. Ci bowiem obawiają się głównego bohatera, a umiejętne wykorzystywanie ich strachu stanowi tutaj klucz do sukcesu - nie stanowią oni realnego zagrożenia dla Batmana, jeśli wcześniej uda mu się przyprawić ich o zawał serca.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W trakcie zabawy z pomocą przychodzą gadżety, z których większość została zaprojektowana w taki sposób, by po cichu pozbywać się przeciwników. Pewną podpowiedź dotyczącą tego, w jaki sposób należy się zachować, stanowi celownik, który zmienia swój kształt w zależności od sytuacji i elementu otoczenia lub wroga, do którego aktualnie mierzymy. Oczywiście nie mogło tu zabraknąć elementów charakterystycznych dla gier akcji – Batman doskonale radzi sobie w walce wręcz, wyprowadzając kilka rodzajów ciosów pięścią oraz korzystając z kilku rodzajów kopnięć. W grze znalazło się również miejsce na efektowne pościgi, w trakcie których zasiadamy za sterami Tumblera.

 

Należy odnotować, iż aktorzy, których znamy z filmowego oryginału, użyczyli występującym w grze odpowiednikom zarówno swoich twarzy, jak i głosów. W Batman Begins można zatem usłyszeć zarówno Christiana Bale'a, Katie Holmes, jak i Liama Neesona.

Wideo - Batman Begins

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper