Prisoner of War

Prisoner of War

6,2
29 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.9
PS2 6.6
XBOX 5.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Wide Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Skradanka
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
19.07.2002
Europa:
19.07.2002
Polska:
21.08.2003
Producent:
Wide Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Skradanka
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
19.07.2002
Europa:
19.07.2002
Polska:
21.08.2003

Prisoner of War - opis gry

Prisoner of War to skradanka wyprodukowana przez studio Wide Games i wydana przez Codemasters na PC, PlayStation 2 i Xboxa. W grze wcielamy się w amerykańskiego pilota, którego zadaniem jest ucieczka z niemieckiego obozu dla jeńców.

Głównym bohaterem gry jest amerykański pilot Lewis Stone, który w wyniku nieszczęśliwego splotu wydarzeń trafia do niemieckiego obozu jenieckiego. Jego zadaniem będzie stamtąd uciec, ale ten banalny motyw ulegnie zmianie, gdy Stone zdobędzie informacje o superbroni przygotowywanej w tajemnicy przez nazistów.

 

Pierwszym zadaniem głównego bohatera jest ucieczka z obozu. Musi on nie tylko unikać wzroku strażników, ale także kombinować na różne sposoby. Nasz podopieczny jest praktycznie bezbronny - nie potrafi się bić, ani tym bardziej nie ma do dyspozycji żadnej broni. Z drugiej strony przeciwnicy nie są aż tak bezwzględni. Po przyłapaniu Stone’a na czymś podejrzanym za pierwszym razem przywołują go do porządku. Za spust pociągają dopiero w razie recydywy.

 

W obozie nie jesteśmy sami rzecz jasna. Są w nim osadzeni również inni jeńcy, z którymi można wejść w interakcję, np. poprzez wybieranie opcji dialogowych. NPC posiadają niekiedy istotne informacje albo przedmioty na zbyciu, ale nie zawsze chcą się nimi podzielić za darmo, dlatego kombinowanie to integralna część rozgrywki.

 

Zarządzaniem przedmiotami pomaga inwentarz. Przechowujemy w nim różne użyteczne rzeczy, jak klucze, łomy czy pastę do butów, dzięki której możemy lepiej się zamaskować. W Prisoner of War istnieje też waluta umożliwiająca handel z innymi jeńcami, a ponadto Stone dysponuje dziennikiem zawierającym użyteczne informacje, mapy itd.

Wideo - Prisoner of War

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper