Rayman Origins

Rayman Origins

8,6
461 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PS3 8.5
X360 8.5
Wii 7.8
PS Vita 8.4
3DS 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft Montpellier
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
15.11.2011
Europa:
25.11.2011
Polska:
25.11.2011
Producent:
Ubisoft Montpellier
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
15.11.2011
Europa:
25.11.2011
Polska:
25.11.2011

Recenzja redakcji

Recenzja: Rayman Origins (PS3)
9.0
Recenzja: Rayman Origins (PS3)

Rayman Origins - opis gry

Rayman Origins to gra platformowa 2D stworzona przez studio Ubisoft Montpellier, wydana przez francuską firmę Ubisoft w listopadzie 2011 roku na konsole PlayStation 3, Xbox 360 oraz Nintendo Wii, a w następnym roku na PC. Gra ukazała się również na konsole przenośne - PlayStation Vita i Nintendo 3DS.

Fabuła niemal od zawsze odgrywa w platformówkach drugorzędną rolę i tak samo jest w Rayman Origins. Główny bohater wraz ze swoją ferajną chrapie i leni się w najlepsze. Nagle ktoś burzy spokój panujący w bajkowej krainie, a siły ciemności wysyłają swoje oddziały do kilku różnych krain. Aby na nowo zapanował porządek, Rayman musi uratować kilka wróżek, bez których nie zdoła przepędzić sił ciemności. Historia jest tutaj tylko pretekstem, aby uargumentować sens zaliczania kolejnych poziomów, a i tak w dalszej części zabawy temat właściwie zanika - w grach z tego gatunku dla twórców najważniejszy jest gameplay.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Grę podzielono na kilka tematycznych światów. Zawsze na końcu czeka do uratowania wróżka, która ofiarowuje nam w akcie wdzięczności nowe umiejętności dla głównego bohatera. Przeważnie na jeden świat przypada po 5-8 poziomów, co łącznie składa się na liczbę 63 etapów. Nie są to typowe, krótkie levele - każda plansza to przynajmniej kilka oddzielnych sekcji, do tego szereg bonusowych i sekretnych pomieszczeń. Origins, jak każda platformówka, zawiera system polegający na zbieraniu różnych drobiazgów porozrzucanych po poziomach. W każdym levelu chodzi o to, aby na jego koniec zebrać jak najwięcej tzw. Electoons. Przy dłuższych poziomach można ich skompletować sześć, natomiast krótsze bądź szybsze etapy mogą się ograniczać zaledwie do trzech. To właśnie na nich oparty jest cały progres, a otrzymać można je wykonując specyficzne zadania.

 

Rayman Origins działa na silniku Ubisoft Framework, a całość prezentuje się niczym ręcznie rysowana bajka. Do tego grafika jest bardzo szczegółowa. Animacja działa w płynnych sześćdziesięciu klatkach na sekundę, postacie są dokładnie animowane. Każdy poziom tematyczny otrzymał oddzielny podkład muzyczny, za który odpowiada duet kompozytorów Christophe Héral - Billy Martin.

Wideo - Rayman Origins

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (41)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper