Stick it to the Man!

Stick it to the Man!

7,1
52 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.0
PS4 7.1
PS3 6.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Zoink!
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
6 godzin
Premiery
Świat:
19.11.2013
Europa:
20.11.2013
Producent:
Zoink!
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
6 godzin
Premiery
Świat:
19.11.2013
Europa:
20.11.2013

Recenzja redakcji

Recenzja: Stick It To the Man (PS3)
7.5
Recenzja: Stick It To the Man (PS3)

Stick it to the Man! - opis gry

Stick It to the Man! to dwuwymiarowy puzzle platformer, czyli platformówka z elementami gry logicznej wyprodukowana przez szwedzkie studio Zoink!. Tytuł pojawił się na PS3 i PS4 w cyfrowej dystrybucji. Gracz wcielał się tu w postać Raya, u którego w wyniku wypadku wyrasta z głowy “różowa łapa spaghetti” potrafiąca wpływać na myśli innych osób.

Głównym bohaterem jest Ray, który żyje w świecie, gdzie wszystko sprawia wrażenie jakby było wykonane z papieru. Pewnego dnia dochodzi do wypadku. Na jego głowę spada dziwny obiekt. W wyniku tego wydarzenia Ray nabywa przedziwną zdolność - z jego głowy wyrasta tzw. różowa łapa spaghetii dzięki której jest w stanie czytać w myślach innych osób. Wiąże się to z nowymi kłopotami, ponieważ głównym bohaterem zaczynają się interesować służby oraz tajemniczy jegomość zwany The Man.

Stick It to the Man! na pierwszy rzut oka wygląda jak klasyczny dwuwymiarowy platformer, ale pokonywanie przeszkód nie jest tu sednem rozgrywki. Gracz przede wszystkim będzie musiał wysilić swoje szare komórki. Łapa spaghetii jest nieodzowna, służąc nie tylko do przestawiania różnych elementów otoczenia ale też do bardziej wymyślnych czynności.

Generalnie świat gry stanowi spójną całość. Poszczególne zadania są tu ze sobą połączone - pomoc jednemu NPC-owi sprawia, że dostajemy coś, co pomoże nam przy innym wyzwaniu. Po piętach depczą nam cały czas agenci, z którymi należy sobie radzić na różne sposoby. Pomaga w tym momencie łapa. Dla przykładu - wielu tajniaków jest zmęczonych, więc Ray może ich telepatycznie nakłonić, by się zdrzemnęli. Myśli NPC-ów widoczne są pod postacią chmurki unoszącej się nad ich głowami. Wpłynąć możemy na nie używając właśnie owej cudacznej zdolności głównego bohatera.

Na graczy czekają różne poziomy, w których Ray odwiedzi miasto, będzie się starał uciec z domu dla obłąkanych lub zajrzy do wnętrza swojej duszy. Każdy level oferuje coś unikalnego - zarówno jeśli chodzi o napotykanych NPC, jak i zagadki z nimi związane. Co zresztą warto dodać, wiele postaci posiada jakąś historię, z którą możemy się zapoznać. Podsłuchiwać/podglądać da się nawet umarłych.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Stick it to the Man!

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper