Thumper

Thumper

6,5
12 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.2
XONE -
NS 7.0
PC 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Drool
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Zręcznościowa,   Muzyczna
Premiery
Świat:
13.10.2016
Europa:
13.10.2016
Producent:
Drool
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Zręcznościowa,   Muzyczna
Premiery
Świat:
13.10.2016
Europa:
13.10.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Thumper (PS4)
7.0
Recenzja: Thumper (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Thumper - opis gry

Thumper to gra muzyczna/rytmiczna (określana przez twórców jako “rhythm violence”) wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Drool. Tytuł ukazał się na komputerach, PlayStation 4, a w późniejszym terminie na Nintendo Switch oraz Xboksie One. W wersję konsolową można było grać przy użyciu gogli wirtualnej rzeczywistości.

Thumper pod względem rozgrywki przypomina trochę takie gry jak Amplitude. W produkcji Drool przejmujemy kontrolę nad sprawiającym wrażenie wykonanego z metalu żukiem, który podąża wijącymi się drogami w psychodelicznych klimatach. Żuk pokonuje kolejne coraz dziwniejsze trasy w rytm muzyki a nasze zadanie sprowadza się do takiego poruszania się po nich, aby zaliczać kolejne świecące markery.

Żuk nie porusza się po trasie samoczynnie. W pewnych sytuacjach musimy mu pomóc. Na przykład jeśli mamy przed sobą zakręt, musimy wychylić gałkę w odpowiednim kierunku i wcisnąć też odpowiedni przycisk. Jeśli nie wykonamy tych czynności, rozbijemy się. To zresztą nie wszystko. Na naszej drodze stają też inne przeszkody jak kolce czy bariery, niekiedy pojawia się również kilka torów, pomiędzy którymi możemy (a w zasadzie musimy) przeskakiwać. Oczywiście w międzyczasie żuk porusza się z zawrotną prędkością.

Gra ocenia nasze dokonania. Jeśli chcemy uzyskać możliwie jak najlepszą notę, musimy nie tylko bezbłędnie pokonać trasę, ale też czasami pokusić się o jakiś ryzykowny manewr, np. wyskoczyć do latających pierścieni. Ryzykowny dlatego, bo w razie wpadki łatwo popełnić błąd i w efekcie zgubić rytm.

Thumper podzielony jest na etapy i, co warto dodać, od czasu do czasu pozwala nam się też zmierzyć z bossem. Ostatecznym celem żuka jest pokonanie wielkiej głowy przybyłej z przyszłości i stanowiącej zagrożenie dla całego świata.

Wideo - Thumper

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper