VOEZ

VOEZ

7,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rayark Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Premiery
Świat:
03.03.2017
Europa:
03.03.2017
Polska:
03.03.2017
Producent:
Rayark Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Premiery
Świat:
03.03.2017
Europa:
03.03.2017
Polska:
03.03.2017

VOEZ - opis gry

VOEZ to gra muzyczna (rytmiczna) wyprodukowana przez tajwańskie niezależne studio Rayark Games i wydana na Zachodzie przez Circle Entertainment. Tytuł ukazał się pierwotnie na urządzeniach mobilnych, potem zaś jego rozbudowana wersja trafiła na konsolę Nintendo Switch.

Tytułowy VOEZ to zespół założony przez sześć osób: Yuko, Chelsea, Lance’a, Oceana, Jessy’ego i Qian Qian. Produkcja Rayark Games posiada fabułę, która przedstawia perypetie tej szóstki, z której każdy ma jakąś swoją osobowość. Kolejne epizody historii wybieramy z poziomu pamiętnika, a więcej informacji uzyskać też można było z oficjalnej strony internetowej gry.

Każda utwór w grze, a tych jest trochę ponad sto, można ogrywać na trzech stopniach trudności: Easy, Hard i Special. Sama rozgrywka jest dość standardowa jeśli chodzi o gry rytmiczne. Na ekranie dotykowym Switcha (tu uwaga - w VOEZ nie można grać na telewizorze) znajdują się pionowe linie, po których suną symbole będące nutami. My musimy w odpowiednim czasie wykonać stosowną czynność (np. stuknąć w ekran, przytrzymać na nim palec, maznąć), która zależy od symbolu, żeby skasować punkty. Im bardziej precyzyjni będziemy, tym więcej ich zdobędziemy. Co warto dodać, ekran konsoli (w odróżnieniu od DS-a, 3DS-a czy Wii U) rozpoznaje dotyk w więcej niż jednym miejscu, dlatego niektóre kawałki, zwłaszcza na wyższych stopniach trudności, wymagają nie lada zręczności.

Wszystkich utworów, jak wspomniano powyżej, jest nieco ponad sto i reprezentują one przeróżne gatunki. Muzyka jest autorstwa niezależnych artystów z Tajwanu, Japonii i Korei Południowej. Po premierze udostępniane były też kolejne kawałki w postaci dlc.

Jeśli chodzi o różnice między wersją na Switcha a pierwowzorem, to warto wspomnieć, że ta z konsoli Nintendo nie wymaga ciągłego podłączenia do internetu i wyrugowanie z niej mikrotransakcje.

Wideo - VOEZ

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper