Super Hexagon

Super Hexagon

8,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.3
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Terry Cavanagh
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
31.08.2012
Europa:
31.08.2012
Producent:
Terry Cavanagh
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
31.08.2012
Europa:
31.08.2012

Super Hexagon - opis gry

Super Hexagon to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez irlandzkiego developera Terry’ego Cavanagha. Tytuł ukazał się pierwotnie na urządzeniach przenośnych, a w późniejszym czasie trafił też na komputery z systemami Windows i macOS.

Super Hexagon wyróżnia się minimalistyczną i zarazem abstrakcyjną oprawą graficzną. To samo można zresztą powiedzieć o założeniach rozgrywki. W środku ekranu znajduje się malutki trójkącik, a nasze zadanie polega na takim manipulowaniu planszą (możemy ją obracać zgodnie z ruchem wskazówek zegara bądź w przeciwną stronę), by nie zmiażdżyły go zacieśniające się ściany. Najczęściej są to sześciokąty pozbawione jednego boku (i to właśnie ten otwór umożliwia ucieczkę). Rozgrywkę urozmaica również kilka innych patentów, jak chociażby zmieniające się tempo czy ścieżka dźwiękowa (skomponowana przez Chipzel) wpływająca na generowanie przeszkód.

Gra można w teorii przejść szybko, lecz w rzeczywistości nie jest to takie proste. Stopień trudności nie należy bowiem do niskich. Dostępnych jest kilka stopni trudności, przy czym zaznaczyć warto, że ten najniższy, czyli Hexagon, to bynajmniej nie odpowiednik “easy” z innych gier, tylko “hard”. Standardowo do wyboru są trzy stopnie trudności, ale po zaliczeniu levelu, czyli utrzymaniu się przy ‘życiu’ przez co najmniej sześćdziesiąt sekund, odblokowujemy tryb Hyper, który podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej. W przypadku wpadki (do której dochodzi przed upływem minuty) level należy rozpocząć od początku.

Super Hexagon oferuje tryb Arcade, który pozwala grać z licznikiem punktów.

Gra została bardzo ciepło przyjęta zarówno przez graczy, jak i media branżowe.

Wideo - Super Hexagon

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper